Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко /УКРАЇНА

26 жовтня, 2002 - 00:00

Нова версія у «справі Гонгадзе»

Генеральний прокурор України Святослав Піскун заявляє про те, що у розслідуванні вбивства журналіста Георгія Гонгадзе з’явилася нова версія. Виступаючи в четвер увечері у прямому ефірі телепередачі «Саме той», С. Піскун заявив, що вона з’явилася під час його «дуже корисної» зустрічі у США з удовою журналіста Мирославою Гонгадзе. Генпрокурор не став пояснювати, у чому полягає версія, повідомило агентство Інтерфакс-Україна. Нагадаємо, що С. Піскун минулого тижня відвідав США, де серед іншого домовився з Федеральним бюро розслідувань про участь американських фахівців у розслідуванні «справи Гонгадзе». Генпрокурор провів також кількагодинну зустріч з М. Гонгадзе, яка отримала політичний притулок у США.

Нагорода екс-прем’єру

Учора Президент України Леонід Кучма своїм указом нагородив орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня екс-прем’єра Вітольда Фокіна. Про це повідомила прес-секретар глави держави Олена Громницька. Нагородою відзначено особисті заслуги В. Фокіна перед Україною у сфері держбудівництва, а також багаторічну самовіддану працю, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна. Нагадаємо, В. Фокін очолював український уряд у 1991—1992 роках. 25 жовтня він відзначає 70-річчя. Зараз В. Фокін є членом Вищої економічної ради при президенті України.

На світовий форум шахістів — iз бажанням реваншуватися за Євро-2001

Сьогодні у словенському курортному містечку Блед відкривається 35-а Всесвітня шахова олімпіада. Збірна України, діючий чемпіон світу, постарається швидше забути про останню гучну невдачу на чемпіонаті Європи в іспанському Леоні, де вона посіла лише 12-е місце. Утім, через серйозне перевантаження календаря міжнародних матчів, Євро-2001 пропустив чемпіон світу за версією ФІДЕ Руслан Пономарьов з Краматорська. Виконком Федерації шахів України затвердив склад національної збірної. До Словенії вирушили Руслан Пономарьов, Василь Іванчук (Львів), Володимир Баклан (Київ), В’ячеслав Ейнгорн (Одеса), Валерій Неверов (Харків), Олександр Мойсеєнко (Харків); капітан чоловічої команди — Володимир Тукмаков (Одеса). Капітан жіночої команди Геннадій Кузьмін з Луганська заявив Наталію Жукову та Інну Гапоненко (обидві — Херсон), Тетяну Василевич (Євпаторія) і Ганну Затонських (Харків). Головні конкуренти українських шахістів — це, звичайно ж, чоловічі збірні Росії (на чолі з Гаррі Каспаровим), Ізраїлю (Борис Гельфанд), Угорщини, США і Франції, а також жіночі команди Китаю, Грузії та Росії, повідомляє кореспондент «Дня» Сергій МАХУН.

19 м’ясопереробних підприємств Закарпаття – зупинені

Зроблено це через кричуще порушення санітарних вимог, що загрожує епідеміями. Передували такому кроку зроблені цими днями Закарпатським управлінням державної ветеринарної медицини перевірки. В селі Бедевля Тячівського району на кількох приватних підприємствах виявлено 9 тонн індичого фаршу, зараженого кишковою паличкою, а також понад 1,2 тонни недоброякісного м’яса з невідомих птахів, біля тонни ковбаси і свинини з Угорщини без сертифікатів якості й ветеринарної довідки. Ці продукти вилучені й спалені.

Вчора на одній з оптових баз (не називається, бо йде слідство. — Авт. ) виявлено 72 тисячі яєць, заражених сальмонелою, 2 тонни свинячого жиру, 1,2 тонни маргарину польського виробництва. Після лабораторних досліджень, які показали недоброякісність продукції, все вилучене було знищено.

Начальник Закарпатського управління державної ветеринарної медицини Юрій Садварі сказав, що 19 зупиненим підприємствам запропоновано «негайно усунути грубі порушення і недоліки в роботі», повідомив Василь ЗУБАЧ, Ужгород.

Фантазії на теми акордеона


29 жовтня в Колонному залі iм. Лисенка відбудеться творчий вечір солістки Національної філармонії, доцента Національної музичної академії України ім. П. Чайковського Євгенії Черказової. Слухачів чекає цікава і різноманітна програма, у який приймуть участь лауреати міжнародних конкурсів: віолончелістка Ганна Нужа, Ігор Завадський (кнопковий акордеон), квартет «Джерело», ансамбль «Гранд- акордеон» та Оркестр народних інструментів НМАУ (диригент Анатолій Дубина).

Акордеоністці Євгенії Черказовiй притаманний вишуканий академічний стиль гри. А віртуозне володіння інструментом дає можливість виконувати найскладніші музичні твори різноманітних жанрів, епох, стилів: від бароко до модерну, від естради до джазових мініатюр. Євгенія Іванівна багато виступає не тільки в Україні, а в близькому та далекому зарубіжжі. Її ім’я добре відоме меломанам Литви, Латвії, Грузії, Болгарії, Югославії, Греції, Німеччини, Італії, де вона виступала як солістка в ансамблях і музичних колективах цих країн. Черказова має кілька компакт-дисків та багато фондових записів на Українському радіо. Десять років тому відбулось народження інструментального квартету «Джерело», який працює при Національній філармонії України. З цим колективом акордеоністка підготувала декілька цікавих програм, залучивши до роботи провідних майстрів — тенора Ігоря Борко, колегу — акордеоніста Ігоря Завадського, студентів київської консерваторії. Нещодавно реалізована ще одна творча ідея Черказової — ансамбль «Гранд-акордеон». Вечiр дає шанс познайомитись з цим новим колективом. До речі, він відбудеться завдяки Посольству Греції в Україні.

Євгенія Іванівна успішно поєднує творчість з педагогічною роботою. Вчити молоду зміну — ще одне її покликання — провідного педагога НМАУ, засновниці спеціального класу клавішного акордеону на кафедрі народних інструментів. Серед її студентів чимало лауреатів різних конкурсів, повiдомляє Тетяна ПОЛІЩУК, «День».

Газета: 
Рубрика: