14 жовтня — 60 років УПА
Щорічне відзначення Дня захисника Вітчизни депутати Львівської міської ради пропонують запровадити 14 жовтня. У своєму зверненні до Президента України Леоніда Кучми вони аргументують це тим, що саме цього дня було створено УПА, 60-річчя якої відзначатиметься вже через 2 тижні. Окрім того, міські народні обранці наполягають на тому, аби вже найближчим часом глава держави видав указ про визнання ОУН-УПА національно-визвольним рухом українського народу. Депутати також вимагають від Леоніда Кучми надати воякам ОУН-УПА пільги, якими користуються ветерани Другої світової війни. Для цього вони просять Президента в найкоротші терміни наполягти на прийнятті Верховною Радою закону України «Про статус учасників національно-визвольної боротьби ОУН-УПА». Ними також пропонується визначити 14 жовтня вихідним днем, повідомляє Юрій КРІЛЬ, «День»
До Львова завітають королі
Асоціація королівських родин Європи планує провести у Львові наприкінці цього року великий королівський бал «Україна—Франція». Очікується, що концерт за участю провідних українських та французьких співаків відбудеться в присутності Його Королівської Величності Принца Шарля-Філіпа Орлеанського та Її Королівської Величності Принцеси Беатріс де Бурбон Сесіль. Кошти, які будуть отримані за концерт, підуть на допомогу українським дітям. Домовленостей на цей рахунок було досягнуто під час зустрічі міського голови Львова Любомира Буняка з президентом Асоціації королівських родин Європи Жаком Анрі Оклером. Під час їх зустрічі у львівській мерії було визначено і місце проведення цієї доброчинної акції — Львівський театр опери і балета ім. Соломії Крушельницької. Цікаво, що його директор Тадей Едер нічого не знає про цю акцію. «Я вперше чую про те, що у Львівській опері планують провести якийсь бал, — каже він. — Ніяких балів у нас не буде. Про спільний українсько-французький доброчинний концерт мені також нічого не сказали». З огляду на те, що львівська опера фінансується не з міської казни, а її концертно-мистецька діяльність визначається попередньо зверстаним репертуаром, цілком ймовірно, що керівництво театру не дасть згоди на проведення королівського балу. Хіба що пан Буняк вмовить пана Едера проявити добру волю. І коли це насправді станеться, тоді найпрестижніша у Львові будівля гостинно вітатиме Їх Королівські Величності, повідомляє Юрій КРІЛЬ , «День».
Часникова панацея
У місті Путивль Сумської області прийнята і вперше в Україні здійснюватиметься програма масової профілактики серцево-судинних і респіраторно-вірусних захворювань. В її основі лежить використання новітньої розробки науково-дослідного інституту атеросклерозу Російської академії природничих наук, препарату подовженої дії з натурального часнику «Аллікор». За оцінкою фахівців, препарат перевершує усі існуючі аналоги за ефективністю, тривалістю та широтою дії. Він знижує артеріальний тиск при гіпертонії, рівень холестерину і цукру в крові, зменшує ризик утворення тромбів, викликає розсмоктування атеросклеротичних бляшок, підвищує імунітет. Дослідження російських вчених базувалися на вивченні ефекту застосування часникових препаратів у Німеччині. Доведено, що часник має унікальні властивості — надійно стримує розвиток атеросклерозу, який викликає серцево-судинні «катастрофи».
Путивляни отримали можливість переконатися у всіх перевагах диво-засобу на власному досвіді. Місце проведення масштабної профілактичної акції, яка фінансується міськдержадміністрацією, обрано не випадково. Це своєрідний подарунок своїй малій батьківщині вихідця з цих країв, доктора біологічних наук, академіка Російської академії природничих наук Олександра Орєхова, повідомляє Алла АКІМЕНКО , м. Суми.
Двадцять мільярдів «неврахованих» доларів
За оцінками Державної податкової адміністрації, в Україні в обігу знаходиться близько 20 млрд. готівкових доларів США. Про це повідомив голова ДПАУ Микола Азаров під час зустрічі, що відбулася позавчора з членами комітету Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності. Він пояснив, що ці оцінки проводилися, зокрема, на основі даних про розмір суми доларів, що завозяться в Україну комерційними банками, які реалізовуються населенню через обмінні пункти, а також про суму валютних депозитів, що вносяться населенням до комбанків. М. Азаров підкреслив, що ці кошти «забезпечують тіньову економіку», оскільки Нацбанк практично не веде їм «жодного обліку», повідомляє агентство Інтерфакс-Україна. «Створено найбільш пільгові умови для обігу іноземної валюти у країні», — заявив голова ДПАУ. На його думку, за умови підвищення ефективності грошово-кредитної політики і реформування податкової системи доходи бюджету вже наступного року можна збільшити «відсотків на 20». Нагадаємо, що гривнева грошова база в Україні 20 вересня поточного року становила 29,5 млрд. грн., грошова маса (агрегат М3) — 57,2 млрд. грн., обсяг готівки поза банками — 24,2 млрд. грн. На готівковому валютному ринку вже понад рік зберігається тенденція перевищення обсягів продажу іноземної валюти над обсягами її купівлі. З початку цього року по 20 вересня сальдо продажу—купівлі населенням іноземної валюти становило «плюс» $192,6 млн.