Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Генпрокуратура пропонує парламенту дати згоду на притягнення Тимошенко до кримінальної відповідальності

23 серпня, 2002 - 00:00

Генеральний прокурор навів основні епізоди обвинувачень на адресу Юлії Тимошенко із направленого до парламенту подання. «По-перше, це розкрадання та заволодіння державними коштами в особливо великих розмірах. Загальний збиток державі протизаконними діями, що розглядаються кримінальною справою, становить 2 млрд. 271 млн. доларів США, — приголомшив цифрою Генпрокурор. — Ми також збираємося притягнути пані Тимошенко за дачу хабарів прем’єр-міністру Павлу Лазаренку на загальну суму понад 162 млн. доларів США, а також за організацію заволодіння посадовими особами ЄЕСУ державними коштами в особливо великих розмірах загальною сумою 14 млн. грн. за рахунок безпідставного відшкодування ПДВ на користь ЄЕСУ з державного бюджету України». Згадане відшкодування, уточнив Святослав Піскун, здійснювалося не без участі ряду посадовців ДПА в Дніпропетровській області, проти яких також порушено кримінальну справу. Наступний епізод обвинувачення на адресу депутата Тимошенко пов’язаний з дачею хабарів співробітникам міністерства оборони Росії. Сума хабара — 14 тис. доларів США, натомiсть за це було завищено на 100 млн. доларів США вартість продукції, котра поставлялася ЄЕСУ в Росію. Розслідування в цьому напрямi ведеться спільно з прокуратурою Російської Федерації. Іще один цікавий епізод — Юлії Тимошенко інкримінується те, що, будучи віце-прем’єром з питань ПЕК, вона, зловживаючи службовим становищем, зобов’язала ряд українських енергогенеруючих компаній укласти контракт на поставку вугілля з Польщі на суму 25 млн. доларів за цінами набагато вищими, ніж аналогічного українського вугілля.

За словами Генпрокурора, значна частина епізодів, у яких обвинувачується Юлія Тимошенко, вважаються тяжкими злочинами, котрі передбачають покарання у вигляді 10—15 років позбавлення волі. Святослав Піскун учора також повідомив про те, що вже практично вирішено питання екстрадиції до України з Туреччини затриманих там чотирьох осіб, які причетні до управління компанією ЄЕСУ. «Верховний суд Туреччини дослухався до аргументів української сторони та дав добро на видачу», — сказав пан Піскун. Зараз, сказав він, в Туреччині працює група Генпрокуратури України, затримані допитуються, йде підготовка до процедури їх передачі.

Учора Генеральний прокурор також ознайомив журналістів із ходом розслідування по ряду інших резонансних справ. Зокрема, за його словами, нині з приводу різних порушень на вугільних шахтах порушено 12 кримінальних справ та притягнуто до відповідальності 16 осіб. У Дніпропетровській області по шахті «Україна» заарештовано 8 посадових осіб, котрі намагалися заважати слідству. Щодо аварії Су-27 у Львові, Святослав Піскун поінформував, що слідство триває, призначено 127 експертиз. У зв’язку з цією страшною трагедією Генпрокуратура хоче навести порядок щодо використання літальних апаратів в Україні загалом. На черзі — перевірка всіх ліцензувань. «По цій справі ще будуть затримані та заарештовані — коло винних розшириться», — вважає пан Піскун. Іще одна справа, за яку активно взялася прокуратура, — про різноманітні зловживання відповідальних чиновників міської влади Києва. «Порушено кримінальні справи, ведеться слідство. У зв’язку із цим у нас виникають запитання до цілого ряду чиновників, у тому числі — й до голови адміністрації Олександра Омельченка. Кілька разів пан Омельченко уже бував у Генпрокуратурі, даючи пояснення», — повідомив Генпрокурор .

Володимир СОНЮК, «День»
Газета: