А передувало цьому обурення громадськості «міста корчагінської слави». Власники вищезгаданих закладів зайняли будівлі «вогнищ культури» — музею Миколи Островського, кінотеатру його ж імені, будинку культури... і обслуговують у будь-який час дня й ночі. Часто- густо цей «культурний відпочинок» закінчувався плачевно для молодих клієнтів. Останньою краплею, що переповнила чашу терпіння небайдужих городян, стало вбивство, скоєне в одному із закладів.
«Батьки» міста у складі виконкому міськради, відповідаючи на депутатський запит, ухвалили: обмежити обслуговування у закладах до 23-ї години. Одначе, як давно відомо, правила без винятку не буває. «Перед тими, хто палко прагне організовувати дозвілля в нічний період, поставили сувору вимогу: наймайте міліціонера», — продовжив Богдан Одуд.
Вибору не було. Шість власників мають за краще платити по п’ятсот гривень щомісяця за охорону порядку, ніж зачиняти двері своїх «точок» о 23-й годині. У минулі вихідні, коли посилені наряди міліції узялися виконувати умови угоди, повернулися з барів, ресторанів, кав’ярень додому всі відпочиваючі.
Щиро радіють і у міськвідділі внутрішніх справ. Три тисячі гривень щомісяця — це вже, як кажуть, щось «для пітримки штанів». Напередодні заступник начальника управління МВСУ у Хмельницькій області Валерій Горбатюк звернувся до своїх колег по обласній раді. Вказуючи на складну криміногенну обстановку, що складається на території краю, депутат облради Валерій Горбатюк заявляє: «При потребі в асигнуваннях у сумі 6459,3 тисячі гривень, у місцевих бюджетах передбачено лише 2754,9 тисячі гривень. Але й ці кошти на даний час до більшості міськрайвідділів не надходять». Далі Валерій Горбатюк зазначає, що «загальна заборгованість з оплати праці перед співробітниками органів внутрішніх справ за рахунок місцевих бюджетів складає 902 тисячі гривень».
У тому, що народні обранці тут- таки почують і відгукнуться на голос депутата облради, полковника міліції В. Горбатюка, надії мало. Одначе не все втрачено. У містах і селах області завзято розширюють мережу закладів, де наливають у будь-яку годину дня та ночі. Отож досвід Шепетівки буде запитано.