Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

20 червня, 2002 - 00:00

Грибний сезон: знову отруєння

Дві дитини померли в Україні, отруївшись грибами. Це перші смертельні випадки з початку року, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Міністерства з надзвичайних ситуацій. Хлопчик 9 років помер у Генічеську (Херсонська область) у вівторок. У цей же день у селі Червона зірка (Гірницький район Донецької області) помер 12-річний хлопчик. Його мати у даний момент знаходиться у реанімаційному відділенні місцевої лікарні. За даними Міністерства охорони здоров’я, з початку року в Україні зареєстровано 36 випадків отруєння грибами, які не привели до смертельних наслідків. У 2001 році за цей же період постраждало 202 людини. МінЧС попереджає, що причиною отруєння грибами може послужити не тільки вживання неїстівних грибів, але також неправильне приготування умовно їстівних грибів і вживання старих або зіпсованих їстівних грибів.

Порушено спокій предків шляхетного роду

Учора на зарослому травою забуття цвинтарі у Старій Синяві (Хмельницька область) виявилося, що хтось уночі розкопав усипальницю Дорожинських — предків шляхетного польського роду. «Мабуть, тут побували чорні слідопити», — висловив версію про мотиви вандалiзму місцевий краєзнавець Іван Козельський. Заявив, що «роки два тому із Ватикану приїздили нащадки, аби вклонитися прахові померлого 17 вересня 1891 року священика Станіслава Дорожинського». Потім тут побував голова генеалогічного товариства з Варшави Кшиштоф Богдан Орловський. «Він згадав, що нащадки світлої пам’яті Станіслава — відомі дипломати і священослужителі», — продовжив І. Козельський. Станіслав був продовжувачем роду Ігнація Дорожинського, який «року 1880 купив маєток в Ілляшівці, залишив після себе трьох дітей». Майнові права Дорожинських поширювалися на Бабине, Теліженці, на завод у Старій Синяві. Факт глуму над склепом збентежив громадськість тихого, віддаленого від великих доріг райцентру. Вся міліція — на ногах, завзято шукає зловмисників. Говорять про відомі й невідомі родоводи, про пам’ять. Райвлада вирішила організувати суботник, упорядкувати цвинтар, де надгробки з дорогого каменю — витвори мистецтва, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».

Житомирські есдеки вимагають сатисфакції за незаконне звільнення однопартійця

Минулого вівторка розпорядженням голови Коростишівської райдержадміністрації (що на Житомирщині) Миколи Чиколая був поновлений на роботі його заступник, секретар райкому СДПУ(О) Василь Конончук, звільнений з посади тим же М. Чиколаєм 2 місяці тому, тобто відразу після виборів. У розпорядженні визнається також, що згадане звільнення заступника райголови відбулось iз порушенням трудового законодавства і що В. Конончуку мають виплатити зарплату за період вимушеного прогулу. Однак, на думку секретаря житомирського обкому СДПУ(О) Володимира Зайця, що її він оприлюднив зразу після підписання розпорядження про відновлення однопартійця на роботі, ставити крапку в цій історії рано. За його словами, нехтування правовими принципами допустив і заступник голови облдержадмінiстрації Станiслав Синицький, який підписав погодження ОДА щодо звільнення В. Конончука і що це було політичною розправою (обласну і районну держадміністрації очолюють керівники, які представляють політичні сили, що перед виборами увійшли до блоку «За єдину Україну!» — Авт. ). Сам В. Конончук говорив «Дню», що впевнений — його звільнення пов’язано з перебуванням у лавах об’єднаних соціал-демократів. До речі, сам С. Синицький у розмові з «Днем» (це було до прийняття розпорядження про відновлення на роботі звільненого заступника райголови) стверджував, що голова райдержадмінiстрації має право оцінювати роботу своїх підлеглих і приймати відповідні рішення, а також, що звільнення В. Конончука не має політичного підгрунтя. Судове засідання, яке мало розглянути позов лідера коростишівських есдеків щодо захисту своїх прав, повинно було відбутися вчора, але не відбулося. Утім, вважає В. Заєць, розпорядження про відновлення колеги на роботі було продиктоване виключно політичною кон’юнктурою вже після виборів, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

На Хмельниччині «втопилася» велика вулиця

Учора черговий Хмельницького облуправління з надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення втомився приймати повідомлення про утоплеників. «З водойм сповіщають, як iз театру бойових дій. За один день — аж про чотирьох утоплеників», — повідомив для «Дня» начальник інформаційно-аналітичного відділу цього управління Василь Вельський. У Дунаївцях пропав маленький хлопчик. Дворічну дитину знайшли наступного дня, коли їй уже ніхто й нічим не зміг зарадити. У річці Смотрич... Ще з 9 червня було оголошено у розшук 36-річну жінку з Полонного. Цю нещасну знайшли у річці Хомора. У Вовковинцях Деражнянського району вода вкоротила віку 52-літньому. На річці Калюс брати з села Глібівка Новоушицького району ловили рибу. Серед ночі один iз них, 30-літній, пішов у воду, та вже, на жаль, на берег не повернувся. Звісно, до кожного рибалки чи відпочиваючого рятувального поста не виставиш. Тому відомство, в якому трудиться В. Вельський, напередодні купального сезону звернулося до громадян. У відозві до «братів і сестер» вказувалося, що торік край «побив усі рекорди» у країні по утоплениках — наче пішло у воду, та не повернулося на берег велике село. Інструкція на кшталт «порятунок для потопаючих — справа рук самих потопаючих» чи то зависла у повітрі, чи то пішла на глибоке дно. З початку цього пляжного сезону вже не стало великої сільської вулиці — 29 громадян не повернулися з купання або риболовлі. До речі, в облуправлінні статистики заявили: якщо за переписом 1989 року у краї мешкало 1 мільйон 527 тисяч осіб, то за переписом 2001 року — 1 мільйон 431 тисяча. Не стало двох великих районів, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Газета: 
Рубрика: