З операціями чорнобильцям доведеться зачекати...
Нинішня ситуація із фінансуванням «чорнобильських» програм на Житомирщині (області, що чи не найбільше постраждала від аварії на ЧАЕС) складається помітно гірше, ніж за кілька попередніх років. Так, iз 184-х мільйонiв гривень, які мала отримати область, станом на середину квітня з держбюджету надійшло тільки 47,9 млн. грн., причому з цієї суми майже 30 млн. грн. — це борги минулих років, що на початок року сягали 75 млн. грн. Говорячи про це на прес-конференції, заступник голови Житомирської облдержадміністрації Сергій Ворощук наголосив, що коштів, які надходили, вистачало виключно на фінансування заходів із соціального захисту постраждалих людей, витрати на які належать до захищених статей держбюджету. Внаслідок цього, сказав він, практично зірвалося виконання програми переселення потерпілих із забруднених районів. Iз його слів, із 2,4 млн. грн., що має за планом отримати район на медичне забезпечення чорнобильців у цьому році, за перший квартал не надійшло жодної копійки. В результаті четверо чоловік, кожен з яких потребує термінової операції, на котрі необхідно загалом до 40 тисяч гривень, змушені чекати, поки державою будуть виділені необхідні суми. На спільне звернення голови облдержадміністрації Миколи Рудченка і голови облради Архипа Войтенка до керівників підприємств і установ з проханням виділити певні кошти на допомогу постраждалим від аварії на ЧАЕС землякам відгукнулися тільки деякі з них, надавши у сумі 5 тисяч гривень. Негаразди з фінансуванням «чорнобильських» програм С. Ворощук пояснив загальним недовиконанням плану податкових надходжень до держбюджету і висловив надію, що в найближчі місяці стан справ у цьому плані покращиться, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День»
Ікони повертаються у храми
Старший науковий співробітник Iнституту історії України НАНУ Віктор Очеретянко передав благочинному Ярмолинецького благочиння Хмельницько-Кам’янецької єпархії отцю Миколаю (Ковалику) п’ять старовинних ікон. Науковець повідомив для «Дня», що унікальні святі лики, серед яких «Житіє Господнє», XVIII століття досі зберігалися у запасниках Всеукраїнського фонду відтворення видатних пам’яток історико-архітектурної спадщини імені Олеся Гончара. «Ці ікони планувалося передати до музеїв. Однак мені вдалося переконати керівництво фонду, що місце дорогих образів — у храмах, де на них чекають парафіяни. Одержав підтримку від голови фонду академіка НАНУ Петра Тронька», — продовжив Віктор Очеретянко.
Отже, — про історію цих ікон: десять рокiв тому українські митники вилучили їх при спробі незаконного перевезення через кордон Батьківщини і передали до Фонду імені Олеся Гончара. Як такі, що мають музейну цінність. Та чому саме до Ярмолинець, райцентру, що за двадцять кілометрів від Хмельницького, привіз Віктор Очеретянко цей безцінний дар? Виявилося, що влітку 1941-го молодий червоний командир Петро Тронько прийняв тут-таки, у Ярмолинцях, своє перше бойове хрещення. «Багато його товаришів знайшли тут собі вічний спокій». — пояснив старший науковий співробітник. Зворушений отець Миколай возніс молитву за здравіє академіка Тронька, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Марш-кидок за терористами
Делегація Внутрішніх військ МВС України в середині травня відвідає головне командування ВВ МВС Росії з метою вивчення бойового досвіду боротьби з тероризмом і підготовки спецпідрозділів. Про це агенції Інтерфакс-Україна повідомив командуючий ВВ МВС України Сергій Попков після закінчення змагання підрозділів українських ВВ. На полігоні біля села Перевальне (під Сімферополем) протягом п’яти днів 8 команд, що представляють територіальні командування і полки спеціального призначення ВВ, змагалися в рукопашному бою, стрільбі зі штатної зброї, в розвідці та орієнтуванні на місцевості, у виконанні елементів бойового шикування для боротьби з масовими заворушеннями. Учасники також провели марш-кидок на 6 км зі стрільбою з автомата і проведенням навчальної операції із затримання злочинців, що захопили автотранспорт. Понад половину учасників змагань складали офіцери, прапорщики та військовослужбовці-контрактники. Як повідомив перший заступник командуючого ВВ МВС Богдан Пилипів , такий масштабний захід проведено вперше за роки незалежності України відповідно до вимог міністра.