«Якщо Жердицького оберуть, прокуратура буде діяти так само, як iз Лазаренком». Про це, коментуючи вчора в гостях у «Дня» фінансові махінації «Градобанку» щодо виплат остарбайтерам, заявив Генеральний прокурор України Михайло Потебенько. Не секрет, що вітчизняні ЗМІ створили Михайлові Олексійовичу досить неоднозначний образ. Сам він признався, що нерідко є об’єктом глузувань з боку журналістів. У ході спілкування «вживу» М. Потебенько, який 41 рік проробив у правоохоронних органах, справляє враження досить глибокої людини.
Перше, що збирається зробити М. Потебенько у разі його обрання до Верховної Ради (нагадаємо, Генпрокурор — стоїть на двадцятому місці в списку КПУ): «позбавити» народних обранців недоторканості, провести закон про обов’язкове медичне і психіатричне обстеження кандидатів в депутати і на держслужбу, удосконалити законодавчі норми з метою не допустити поєднання депутатських і посадових обов’язків iз комерційною діяльністю, а також зробити механізми роботи і повноваження прокуратури більш дійовими.
Що заважає прокуратурі доводити розпочаті справи до кінця і домагатися покарання злочинців? Як оцінює Генпрокурор медіа-цькування секретаря РНБО України Євгена Марчука? Що думає М. Потебенько про проблему дискредитації органів влади країни? Які правові перспективи справи Гонгадзе? Чи вдасться «дістати» прокуратурі високопоставлених винуватців банкрутства АКБ «Україна» і притягнути їх до відповідальності так само, як і представників вищого менеджменту банку-банкрута? Відповіді Генерального прокурора Михайла Потебенько на ці та інші питання читайте в одному з найближчих номерів «Дня».