Серед тем, які обговорить Кінах на зустрічах у Брюсселі, зокрема, можливість поширення співпраці на нові сфери, яке «підказує саме життя», як заявляв на брифінгу офіційний представник МЗС України Ігор Долгов. Передусім це стосується боротьби з тероризмом.
Однак більше за все НАТО хвилює сьогодні «македонське питання», яке буде обговорено у різних площинах. Представники Альянсу заявляють, що дві суверенних держави мають право самі визначати, з ким і які відносини здійснювати — мається на увазі українсько-македонська військово-технічна співпраця. Проте у НАТО підкреслюють, що подальше накопичення зброї на Балканах не вважають таким, що сприятиме стабілізації. Ніякого ембарго на поставки зброї до Македонії не існує, це визнають і у НАТО, однак, м’яко кажучи, просять Україну не продавати більше зброї цій країні і прямо заявляють, що це впливає на відносини між Києвом і Альянсом. У понеділок відбулася телефонна розмова президентів України і Македонії Леоніда Кучми та Бориса Трайковськи, зміст якої не розкривається. Узгодження Україною своєї балканської політики з Заходом вимагають і країни Європейського Союзу.
Очевидно, розв’язка македонського вузла послужить відправною точкою у прийнятті рішення про запрошення України на саміт НАТО у Празі в листопаді, на якому буде оголошено про чергове розширення Альянсу та про можливості вироблення нового формату відносин між НАТО й Україною, адекватного потребам часу і відповідного тому рівню, який у НАТО готові запропонувати Росії.