Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

США ускладнюють процедуру отримання візи

19 січня, 2002 - 00:00

Держдепартамент США розробив після подій 11 вересня нову форму анкети для отримання американської неімміграційної візи. Громадяни України заповнюватимуть для отримання візи анкети- заяви форми DS-157 вже найближчим часом. Офіційного повідомлення американської влади з цього приводу ще не було, але питання лише в точній даті. Посольство США в Росії цю форму візової заяви вже запровадило з 17 січня. Нова форма анкети, яка вимагає відповіді на ряд принципово нових запитань, введена, як стверджує американська сторона, з метою отримання додаткової інформації та недопущення отримання неімміграційних віз для в’їзду в США потенційними терористами. При цьому із зміною форми анкети сам порядок отримання віз для в’їзду в США не змінюється. Не виключено, що із розширенням кількості запитань нової візової анкети документи, подані до американських консульств для оформлення віз, будуть оброблятися трохи довше, ніж раніше.

Анкету-заяву форми DS 157повинні будуть заповнювати всі чоловіки у віці від 16 до 45 років, що подають заяви на отримання неімміграційної візи для поїздки до Сполучених Штатів. Ця вимога відноситься до всіх заявників у будь-якій країні світу, де б вони не подавали заяву. Без заповнення цієї анкети документи на оформлення візи прийматимуться тільки у виняткових дипломатичних та офіційних випадках. Вимога про заповнення форми DS- 157 не розповсюджується на дипломатів, державних посадових осіб, що здійснюють офіційні поїздки, та представників певних міжнародних організацій (наприклад ООН, Всесвітнього банку).

Заявнику для отримання візи необхідно відповісти на 18 запитань. Вони стосуються того, чи має заявник якусь спеціальну кваліфікацію, підготовку або досвід роботи із вогнепальною зброєю, вибуховими речовинами або в ядерній, біологічній чи хімічній сферах, вказати повне ім’я подружжя та батьків. Крім цього, він повинен повідомити, чи був він учасником воєнних конфліктів (як військовослужбовець або жертва), перерахувати всі країни, які відвідав за останні 10 років, а також ті країни, які будь-коли видавали йому закордонний паспорт. Також доведеться вказати назву племені або роду (якщо відомо) і чи є громадянин членом будь-яких професійних, громадських та релігійних організацій.

Ігор ГОРОДНИЧЕВ
Газета: 
Рубрика: