«Обійти» Закон про вибори, який встановлює відносно невеликий розмір виборчого фонду, на думку спостерігачів, досить просто. Для цього заможний кандидат у депутати, наприклад, може «стимулювати» висунення у своєму окрузі ще 5—10 фантомних кандидатів. У кожного з них будуть «свої» легітимні фонди, з яких і проводиться оплата витрат на користь «основного» кандидата. Подібні хитрощі, — зазначив С.Лященко, — за деякими даними, мають намір практикувати принаймні у двох округах Дніпропетровщини.
Ще важче проконтролювати і довести оплату готівкою, яка, як правило йде на «обробку» виборців, хабарі посадовим особам і оплату політтехнологів. Вже зараз, на Дніпропетровщині почалося справжнє нашестя «піарщиків» з сусідньої Росії, причому, аж ніяк не найвищого класу.
Слова С.Лященка одразу знайшли красномовне підтвердження. Присутня на прес-конференції заступник редактора районної газети з смт. Апостолово засвідчила, що це селище у глибині країни вже щосили обробляють заїжджі політтехнологи з Росії, яких найняв один iз потенційних кандидатів. Поштові скриньки місцевих жителів, — повідомила вона, — завалені партійними газетами і створеними під виборчу кампанію друкованими виданнями, у яких іноді неправильно написано «навіть назву сільського району». Однак «найцікавіше» полягає у тому, — помітила апостоловська журналістка, — що ця безкоштовна друкована продукція докорінно губить районну пресу. «Може статися, — підсумувала вона, — що наші газети до кінця виборчої кампанії внаслідок могутнього «демпінгу» — просто вимруть».