Із Польщею планується більше військових заходів, аніж з Росією
Індивідуальною програмою партнерства України та НАТО на 2002 рік заплановано проведення 141 заходу, повідомив УНІАН з посиланням на прес-службу Міністерства оборони України. Крім того, відповідно до планів міжнародного співробітництва Міноборони з військовими відомствами країн-партнерів заплановано близько 300 спільних заходів. Зокрема, з Естонією планується провести 5 заходів, з Королівством Данія — 19, з Великою Британією — 47 заходів. 24 заходи заплановано провести з Нідерландами, 23 заходи із Грецією, 18 — з Італією.
Крім того, наступного року передбачене проведення 48 спільних військових заходів з Польщею, 67 — із США. З Російською Федерацією заплановано проведення 37 заходів. Решта планів знаходиться на погодженні у країн-партнерів.
Британський парламент ухвалив закон про заборону клонування людини
Парламент Великої Британії ухвалив закон, який забороняє клонування людини, але який дозволяє використання ембріонів виключно в медичних цілях. Палата громад схвалила законопроект після дебатів, що тривали всього дві години. Раніше зелене світло йому дала Палата лордів усього за один день обговорення, повідомляє Інтерфакс. Британський уряд поспішив унести в парламент цей законопроект у зв’язку з постановою одного із судів країни про те, що чинний Закон про штучне запліднення людини й ембріологія не згадують клонованих зародків.
Деякі вчені, зокрема італієць Северіно Антінорі, який має намір клонувати людину, посилалися на те, що в британському законодавстві немає заборони на такі експерименти. Вони мали намір скористатися цим уже найближчим часом.
Новий закон набуде чинності наступного вівторка після того, як його підпише королева Єлизавета II.
Росія виконала умови Договору СНО-1
У російському керівництві заявляють, що Москва виконала умови договору СНО-1, довівши таким чином кількість ядерних бойових блоків до 6 тис. одиниць, повідомив Інтерфакс.
Як заявив журналістам у Москві перший заступник начальника Генштабу ВР РФ генерал-полковник Юрій Балуєвський, «Росія практично вже вийшла на рівень СНО-1». У зв’язку із цим він висловив упевненість, що до Росії не буде запитань від американської сторони щодо виконання положень цього договору.
У свою чергу, у Росії, за словами Балуєвського, є багато запитань до США через некоректне виконання договору СНО-1, зокрема, в частині підрахунку боєзарядів на носіях.
Балуєвський висловив великий сумнів із приводу того, що Вашингтон ратифікує договір СНО-2, який раніше ратифікувала Держдума РФ.