Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Нашим прямим обов'язком є примирення», —

вважають у Львові
28 листопада, 2001 - 00:00

Як повідомляє прес- секретаріат Глави УГКЦ, уже вдруге Львівська міська адміністрація спільно з представниками усіх релігійних спільнот проводить символічний День єднання. Цьогорічне екуменічне дійство відбулося під гаслом: «З любов'ю збудуймо Україну».

Ще місяць тому Глава УГКЦ Блаженніший Любомир Кардинал Гузар листовно звернувся до парохів і віруючих Львова із закликом взяти якомога активнішу участь у святкуваннях Дня єдності. «Цей день примирення, — зокрема звернув увагу Глава УГКЦ — для нас усіх повинен стати днем очищення, днем прощення, бо тільки у такий спосіб ми зможемо стати вільними й повернути рівновагу в наше спілкування з ближніми».

Святкування розпочалися передзвоном та богослужіннями у всіх львівських церквах та молитовних домах, а ввечері численні релігійні провідники спільно зійшлися до міської Ратуші, щоб подати один одному руки і висловити свої думки перед численною громадою львів'ян та гостей міста.

Після вступного слова міського голови пана Василя Куйбіди, до усіх присутніх зверталися Глава УГКЦ Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, Митрополит Андрій Горак (УАПЦ КП), Владика Макарій Мелетич (УАПЦ), Єпископ-помічник Львівської Архідієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні Станіслав Падевський, отець Володимир Шарабура (УПЦ МП), представники Вірмено-апостольської Церкви, місії «Добрий Самарянин», Християн віри Євангельської, Євангельських Християн Баптистів, Іудейської релігійної громади, громади Прогресивного іудаїзму, Мусульманської релігійної громади, громади Свідомості Крішни.

А потім відбувся урочистий похід центральними вулицями міста. Учасники процесії зупинялися біля пам'ятника королеві Данилові Галицькому, фігури Пресвятої Богородиці та пам'ятника Тарасові Шевченку. Святкування досягнуло свого апогею, коли на сцені перед Львівською оперою відбулося символічне ламання хліба. Зі словами: «Мир вам» представники усіх релігій та релігійних організацій Львова обмінялися поцілунками миру. З цього приводу Глава УГКЦ сказав: «Нам не під силу примирити весь світ, але нашим прямим обов'язком є примиритися бодай у нашому місті. Дай Боже, щоб такі Дні єдності стали для нашого міста традиційними, і щоб вони змогли приносити щоразу то більші плоди».

Неможливо переоцінити акцію міжцерковного і міжконфесійного примирення у Львові, про які розповідається у повідомленні Прес-секретаріату Української греко- католицької церкви. Світовий і багатовіковий досвід свідчить, що міжцерковний мир можуть забезпечити тільки самі церкви — зусилля влади, партій, інші авторитети тут абсолютно безсилі. На жаль, відомо, що до таких акцій не завжди приєднується загал віруючих. Але це тому, що парафіяльні настоятелі та владики тільки недавно ступили на дорогу миру. Дорогу, якій саме сьогодні загрожує стільки небезпек.

Одного разу мене як громом вразив напис над дверима одного німецького храму: «Двері храму відкриті для всіх!» Нехай же двері всіх українських церков будуть настіж відкриті для кожного.

Клара ГУДЗИК, «День»
Газета: 
Рубрика: