Сьогодні в Бонні (Німеччина) має відбутися форум, на якому представники політичних кіл Афганістану та міжнародного співтовариства обговорять питання створення тимчасового уряду в країні. Тим часом війська Північного альянсу в Афганістані отримали ще одну перемогу. Учора вранці взято фактично без бою місто Кундуз, останній оплот руху Талібан на півночі країни. Сполучені Штати нарешті вирішили направити в Афганістан наземні сили, і біля Кандагара американські морські піхотинці вже захопили секретний аеродром в пустелі. Все це може означати, що в антитерористичній кампанії настав переломний момент.
Про взятття міста Кундуз представники Північного альянсу заявляли і раніше, однак незалежного підтвердження інформації не було. Захоплення північного оплоту талібів вчора у всіх західних мас-медіа йшло головною новиною. Генерал Північного альянсу Дауд Хан заявив Бі-Бі-Сі, що більша частина міста знаходиться під його контролем, проте ситуація вчора ще лишалася непростою. Частину оборонців Кундуза зі сторони талібів було вбито, за словами Дауда. Раніше в руки вояків Північного альянсу здалися сотні талібських солдат, деякі перейшли на бік опозиції. Частина серед захоплених — найманці зінших країн (араби, чеченці). Колишній президент Афганістану Бурхануддін Раббані, якого сьогодні в світі продовжують визнавати як чинного главу держави, заявив, що найманці талібів підлягають такій самій амністії, як і афганські вояки Талібану — в тому разі, коли вони складуть свою зброю. Про ситуацію в самому Кундузі поки що можна судити із небагатослівних заяв генералів Північного альянсу. Журналістів туди вчора не пропускали. Утім, захоплення Кундуза довзолить тепер американцям, так само як і Північному альянсу, зосередити всі свої зусилля на взятті Кандагару, південної «фортеці» Талібану, де зосереджене все талібське керівництво.
Висадка американських морських піхотинців на аеродромі біля Кандагара за день до взяття Кундуза явно була невипадковою. Тим більше, що представники Пентагону покладають на них проведення масштабних операцій по знешкодженню терористичної організації «Аль-Каїда» та її керівника Осами бен Ладена. У військовому відомстві США охарактеризували прибуття піхотинців до Афганістану як початок етапу «значного штурму», що чекає на Талібан та «Аль-Каїду». Захоплення секретного аеродрому південніше Кандагара дозволить американцям розташувати військову базу. За словами американського генерала Джеймса Маттиса, військова база буде використовуватися для того, щоб розташувати на території Афганістану додаткові наземні війська. Про точну кількість піхотинців поки що не повідомлялося. Хоч відомо, що в найкоротший час американці сподіваються перекинути в тил талібських сил до тисячі вояків. Головні їхні завдання — Кандагар та бен Ладен. Наразі в Кандагарі зосереджено близько 20-ти тисяч талібських солдатів, із них — 5 тисяч найманців із-за кордону. Про місцезнаходження Осами майже нічого невідомо. Представники Північного альянсу заявили, що на минулому тижні його бачили в місті Джелалабад. У будь-якому випадку на американські сили та Північний альянс чекає значне випробування: досі перемоги більшою чи меншою мірою давалися «легкою кров’ю». Цього разу талібське керівництво заявило, що оборонятиме місто до кінця.