Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Боротьба за владу на вибухонебезпечному підприємстві загострюється

1 листопада, 2001 - 00:00

Віктор Колесник, якому більшість акціонерів «дала відставку» з поста генерального директора «Рівнеазоту», заявляє, що звільняти крісло не збирається і боротиметься за нього до кінця, оскільки, на його погляд, рішення акціонери прийняли, порушуючи процедуру. «Рівнеазот» перебуває в стадії банкрутства, саме тому, на думку Колесника, акціонери не мали права проводити кадрові перестановки в правлінні. «Слід якщо переобирати правління, робити нові статутні документи, і робити їх законно. Я хочу підкреслити: завод стратегічний для держави і вибухонебезпечний!» — застерігає Колесник.

Нагадаємо, що 12 жовтня облдержадміністрація, яка управляє 53,86% акцій «Рівнеазоту», шостого за величиною в Україні хімічного заводу, і зареєстрована в Ліхтенштейні компанія Chem-invest, що володіє 12,24% акцій підприємства; провели збори акціонерів, звільнивши 11 членів правління підприємства на чолі з Колесником. Побоюючись позову до суду, Колесник відмовився назвати, хто насправді стоїть за новими господарями «Рівнеазоту», що взяли владу на підприємстві штурмом із допомогою «Беркута».

Тим часом війна за владу на «Рівнеазоті» перейшла в судову стадію. На висновок Печерського районного суду Києва щодо визнання рішення акціонерів законним, Віктор Колесник у понеділок увечері відповів апеляцією. Колектив заводу, за словами колишнього керівництва, не визнає нового директора — росіянина Володимира Петрова. Ситуація на небезпечному виробництві, що загрожує безпеці міста, продовжує напружуватися. Профспілка «Рівне-азоту» вже заявила про свою готовність до страйку й інших форм протесту на вибухонебезпечному підприємстві.

Призначений новим правлінням на посаду голови ради директорів пан Петров уже встиг зробити Вікторові Колеснику «уколи» у відповідь. Агентство Інтерфакс-Україна повідомило, що нове керівництво «Рівнеазоту» хоче віддати під суд екс-керівництво підприємства. Наглядова рада ВАТ, яку було обрано на позачергових зборах акціонерів 12 жовтня, звернулася до прокуратури Рівненської області із проханням порушити кримінальну справу проти посадових осіб підприємства, протизаконні дії яких призвели, зокрема, до його банкрутства. На думку нового менеджменту комбінату, за час керівництва комбінатом екс- глави правління Віктором Колесником «Рівнеазот» накопичив зобов’язання, невиконання яких спричинило оголошення його банкрутом. Зокрема, за даними новообраного менеджменту, «Рівнеазот» заборгував 21 млн. грн. за електроенергію, що спочатку призвело до обмеження її подачі на комбінат до аварійної та до зупинки підприємства. Як повідомляється, 2000 року «Рівнеазот» скоротив виробництво аміаку на 7,6% (до 199,8 тис. тонн), азотних добрив — на 38,4% (до 90 тис. тонн), фосфорних — на 67,3% (до 25,8 тис. тонн), сірчаної кислоти — на 68,6% (до 74,4 тис. тонн).

Зазначимо, що Віктор Колесник ці обвинувачення відкидає, заявляючи, що під його керівництвом підприємство працювало прибутково й нарощувало виробництво. До того ж колишній директор стверджує, що «Рівнеазот» не можна вважати банкрутом, тому що найближчим часом Львівський господарський суд розгляне із цього приводу апеляцію. 6000 робітників — головна зброя колишнього директора, і, схоже, він збирається використати її вже найближчим часом. А поки що екс-директор переїхав у Київ і засипає листами Президента, Кабінет Міністрів і Верховну Раду. «Ми оголошуємо паперову війну і поки що утримуємося від інших дій», — попереджає Колесник. У тому, щоб у конфліктi було задiяно державу, зацікавлені, схоже, обидві сторони. Офіційний Київ поки що розгублено мовчить. До перших вибухів селітри в Рівному?

Сергій СИРОВАТКА, «День»
Газета: 
Рубрика: