США відновлять допомогу Пакистану
Президент США Джордж Буш схвалив документ, що дозволяє за найближчі два роки повністю відновити економічну й військову допомогу Пакистану. Цей документ знаменує фінальну стадію пом’якшення санкцій, накладених Вашингтоном на Ісламабад 1999 року після військового перевороту, що привів до влади нинішнього президента Пакистану генерала Первеза Мушаррафа. Щоправда, на той час стосовно Пакистану (як і стосовно Індії) вже діяли санкції, накладені США на ці країни у зв’язку із проведенням ними 1998 року успішних випробувань ядерної зброї, однак адміністрація Буша їх відмінила ще у вересні цього року. Очікується, що вже цього тижня у Вашингтоні буде оголошено про надання Пакистанові пакету економічної допомоги розміром до $500 мільйонів, повідомляє Бі-Бі-Сі. Що ж до самої антитерористичної акції, то Вашингтон заперечує припущення, які з’явилися, про те, що вона зайшла в глухий кут. Тим часом, за повідомленням Бі-Бі- Сі, у неділю декілька сотень озброєних пакистанських повстанців захопили місто Чилас, вимагаючи від керівництва країни відмови від участі в антитерористичній коаліції.
У Любляну — прямим поїздом і з полегшеним візовим режимом
Україна і Республіка Словенія мають шукати шляхи мінімізації наслідків візового режиму для громадян обох країн. Переговори з цього питання розпочнуться найближчим часом, заявив вчора в Києві міністр закордонних справ Словенії Димитрій Рупель. Як передає УНІАН, глава українського зовнішньополітичного відомства Анатолій Зленко зазначив, що Україна з розумінням ставиться до адаптації Словенією візової політики до вимог Європейського Союзу як до однієї з умов вступу до ЄС. Словенський міністр висловився при цьому за полегшений режим в’їзду для громадян двох країн, і повідомив, що окремі пільгові пункти візової угоди буде розглянуто найближчим часом. Керівники зовнішньополітичних відомств України і Словенії зазначили важливість будівництва магістралі залізничного сполучення Любляна-Київ. Вчора також було підписано двосторонню міжурядову угоду про міжнародне автомобільне сполучення.
Американський лайнер здійснив вимушену посадку
Літак авіакомпанії American Airlines, що здійснював рейс з Нью-Йорка до Далласа (штат Техас), учора здійснив вимушену посадку в аеропорту Далласа у Вашингтоні. На борту лайнера перебував 141 пасажир. За повідомленням Бі-Бі-Сі, літак було перенаправлено до Вашингтона через загрозу, суть якої не розголошується. Всі пасажири і вісім членів екіпажу були евакуйовані; агенти ФБР розпочали перевірку лайнера. Цей інцидент стався відразу після того, як генеральний прокурор США Джон Ешкрофт попередив про те, що існує дуже «вірогідна» загроза терористичного нападу на країну найближчого тижня. За його словами, інформація, яку мають в своєму розпорядженні власті, не дозволяє уточнити ні метод, ні мету ймовірного нападу терористів. 18 тисяч співробітників правоохоронних органів США приведені, за його словами, в повну готовність. Генпрокурор закликав американців «доповідати про все незвичайне».
Сто п’ятдесят біженців не добралися до Британії
Французька поліція, як повідомляє reuters.com, арештувала 150 мешканців Іраку та Афганістану, які намагалися проникути до тунелю під Ла-Маншем , щоб потім на товарному поїзді дістатися Великобританії. Поліцейські власті впевнені, що заарештовано ще не всіх, і продовжують пошуки нелегальних мігрантів. Це була вже не перша, але одна з найбільш масових спроб біженців, які розміщені в центрі для прийому біженців Сангат неподалік від Ла-Маншу, добратися до території Великобританії, де законодавство і практика влади по відношенню до біженців і шукачів притулку більш ліберальна, ніж у Франції. Лондон уже не перший рік просить Францію закрити цей центр. Тим часом рух товарних поїздів по тунелю припинено, рух пасажирських експресів Eurostar, на яких завжди проводився контроль, проходить в звичайному режимі. Україні, схоже, варто уважно вивчити цей та інші подібні випадки.