Голова ЦВК задоволений новим законом
Процедура голосування і порядок підрахунку голосів у новому законі про вибори не має аналогів у жодній з країн світу, — вважає Михайло РЯБЕЦЬ. «Новий закон містить таку регламентацію всіх процедур на кожному етапі голосування і встановлення результатів виборів, аналогів якої немає у жодному з виборчих законодавств існуючих держав світу», — заявив учора на прес-конференції у Києві голова Центральної виборчої комісії Михайло Рябець. Голова ЦВК акцентував увагу журналістів на основних нововведеннях нинішнього закону, серед яких, наприклад, скорочена майже удвічі передвиборна кампанія, новий порядок формування виборчих комісій (парламентські партії плюс жереб), а також заміна збору підписів грошовою заставою. Відповідаючи на запитання журналістів «Чому існує впевненість, що Президент підпише нову редакцію закону, і чи правда те, що ЦВК радив Леоніду Кучмі це зробити?», Михайло Рябець відповів, що впевненість у підписанні Президентом нового закону засновується на тих оцінках та висловлюваннях глави держави, які він робив у ЗМІ після затвердження ВР цього закону. «Президент неодноразово заявляв, що «нами досягнуто консенсусу, і я не бачу причин для непідписання», — відзначив Рябець. «Ми з Леонідом Кучмою стосовно закону «Про вибори народних депутатів України» переговорів не ведемо», — сказав голова ЦВК, підкресливши, що Центрвиборчком не брав участі у підготовці неодноразових зауважень і пропозицій Президента України до затверджених парламентом редакцій закону про вибори. На прохання журналістів оцінити даний закон за 10-бальною шкалою, голова Центрвиборчкому висловив думку про те, що він не ідеалізує новий закон. Але це найкращий виборчий закон, який доводилося реалізовувати в Україні за роки Незалежності, повiдомляє Дмитро ЖИРЕНКО.
Лучани знатимуть, за що платять
В обласному центрі Волині введено диференційовану оплату житлово-комунальних послуг. За рішенням міськвиконкому від квартирної плати зовсім звільнені мешканці ветхого та аварійного житлового фонду — і таку практику вперше введено в Україні. Тим, хто проживає на перших і других поверхах у будинках з ліфтами, оплата вартості витрат, пов’язаних з утриманням будинку, нараховується за тарифом для будинків без ліфтів. Тепер кожен споживач може визначити, за що конкретно він сплачує. Розрахунок тарифів проведено індивідуально для кожного житлового будинку міста. І вартість квартирної плати у Луцьку нині коливається від 14 до 34 копійок за один квадратний метр. Найменше платять за житло, у якому послуги, пов’язані з утриманням будинку, не надаються зовсім, але у квартирах є централізоване газопостачання. Отримавши квитанції з новими цифрами, лучани масово пішли в міський обчислювальний центр виясняти, чи не трапилося помилки, чи справді за житло платити менше. У хороше, як завжди, віриться важко, але нововведення одночасно дозволило багатьом мешканцям вимагати від комунальників надання послуг, за які раніше платили, але їх не мали, повiдомляє Наталія МАЛІМОН з Луцька.
Співзасновник Торгового дому «Росія — Україна» — «Нацiональний Резервний Банк-Україна»
Банк ЗАТ «НРБ-Україна» (Київ) планує стати одним з основних засновників Торгового дому «Росія — Україна», який буде створено в Києві при посольстві РФ в Україні до кінця поточного року. Про це повідомив голова наглядової ради банку В’ячеслав Юткін на бізнес-презентації «НРБ-Україна» для українських нафтогазових компаній, інформує Інтерфакс-Україна. За його словами, нині, зокрема, ведуться переговори про можливу участь у створенні Торгового дому компанії «Ітера- Україна» та Альфа-банку. Основним завданням Торгового дому, сказав банкір, є інформаційно-аналітичне обслуговування учасників зовнішньоекономічної діяльності Росії та України. Фінансовим консультантом клієнтів Торгового дому буде банк «НРБ-Україна», зазначив він. Як повідомив у ході презентації голова правління «НРБ-Україна» Віталій Мигашко, банк здійснюватиме фінансовий супровід експортно-імпортних операцій між Росією та Україною. Кредитно-інвестиційний портфель банку станом на 25 жовтня становить 61 млн. грн., а на початок 2002 року, як очікується, може досягнути 90—95 млн. грн., сказав він.