ХХХI міжнародний фестиваль «Молодість» буде одним із найцікавіших за останні три роки його проведення. Такий висновок можна було зробити за підсумками останньої передфестивальної прес- конференції, що відбулася в Блакитному залі Будинку кінематографістів.
Прес-конференція була цікавою насамперед присутністю на ній нового президента «Молодості» — Богдана Ступки. Проте Богдан Сильвестрович здебільшого розповідав не про свою нову «кінороль», а про стадію готовності фільму «Мазепа», роботу як художнього керівника Театру імені І. Франка, відчуття після перебування на посту міністра культури і подібне. У будь-якому випадкові, президент кінофестивалю, згідно зі світовою практикою — фігура, скоріше, символічна. Схоже, саме як символ благополуччя бачать свого іменитого візаві й організатори.
Проте Богдан Ступка — не єдина іменита персона на ХХХ I «Молодості». Адже фестиваль — не тільки й не стільки фільми, скільки спілкування й зустрічі з авторами самих фільмів. Ось тут і передбачається якщо не прорив, то цілий каскад відомих імен. Вже традиційно Київ відвідає голландський майстер Йос Стеллінг, цього разу — зі знімальною групою свого нового фільму (робоча назва — «Душка»), який створюватиметься в тому числі й у Києві. Очікується також візит знаменитого італійця — Еторе Сколі. Постановник «Бала» та «Тераси» пробуде в Києві чотири дні. Українська публіка зможе побачити його досі невідомі в нас фільми: «Чи пощастить нашим героям знайти друга, який загубився в Африці?» (1968 р.), «Дозвольте представитися: Рокко Папалея» (1971 р.), «Родина» (1986 р.), «Розповідь про бідного юнака» (1995 р.), і найсвіжішу роботу — «Нечесне змагання», котра дістала приз за режисуру на останньому Московському кінофестивалі.
Відрадно, що одним Сколою парад імен не обмежиться. Світова прем’єра польського блокбастера «Quo Vadis» за однойменним романом Генріха Сенкевича, якою відкриється «Молодість», відбудеться в присутності постановника фільму, ветерана польського кіно Єжи Кавалеровича. Також із Польщі прибуде ще одна помітна персона — Єжи Гофман, що здобув чималий успіх своєю кіноінтерпретацією іншого роману Сенкевича — «Вогнем і мечем». Від Франції виступить Режі Варнье, автор «Індокитаю». В нашому місті знімався фільм його ж авторства «Схід— Захід».
Однак найбільш солідно буде репрезентовано Росію. Сусіди на імена не поскупляться. Зі своїм режисерським дебютом «Приходь на мене подивитися» приїде Олег Янковський. Сергій Соловйов особисто привезе «Ніжний вік», створений за сценарієм свого сина, Карен Шахназаров — «Отрути, чи всесвітню історію отруєнь». Не обійдеться й без відомого продюсера, режисера та сценариста Сергія Сельянова, батька-фундатора фестивалю «Кінотавр» Марка Рудінштейна, знаменитих акторів — Ірини Купченко та Сергія Маковецького. Російську експансію буде підкріплено й історично — в Будинку кінематографістів пройде ретроспектива архівних робіт ВДІКу, серед яких ранні фільми Елема Климова («Наречений», 1960 р.), Андрія Тарковського («Вбивці», спільно з Олександром Гордоном, 1957 р.), Валерія Рубінчика («Син», 1965 р.) І, нарешті, на прес-конференції назвали фільм-завершення фестивалю — «Кімната сина» Нані Моретті, котрий цього року було нагороджено Золотою пальмовою гілкою в Каннах.
Таким чином, практично всі складові нинішньої «Молодості» відомі. Старт фестивалю — 20 жовтня у Палаці «Україна».