Президент звільнив з посади шість голів райдержадміністрацій Києва
Президент України Леонід Кучма своїм указом звільнив з посад шість голів райдержадміністрацій міста Києва: Тетяну Меліхову (Ватутінський район), Анатолія Гудзія (Радянський район), Миколу Підмогильного (Жовтневий район), Павла Романюка (Шевченківський район), Дмитра Гуленка (Московський район) та Валерія Кир’яна (Дарницький район). Про це повідомляє УНІАН із посиланням на Київську міську держадміністрацію. Як зазначено в указі, звільнення зазначених осіб з посад голів райдержадміністрацій пов’язане з переходом на іншу роботу. В Київській міськдержадміністрації ці кадрові рішення пов’язують з адміністративною реформою у столиці (замість нинішніх 14-ти районів у Києві передбачається 10).
Розширено перелік осіб, яким компенсують «радянські» вклади
Уряд України розширив перелік осіб, яким 2001 року буде виплачено грошові заощадження та страхові вклади, вкладені до 2 січня 1992 року в установи колишнього Ощадбанку СРСР і колишнього Укрдержстраху. Це визначено постановою Кабінету міністрів від 5 вересня, якою внесено відповідні зміни до попередньої постанови уряду, в якій визначено, що на виплату цих внесків і заощаджень цього року буде спрямовано 200 млн. грн. Згідно з новою постановою уряду, 6 млн. грн. буде спрямовано на виплату вкладникам, яким за станом на 1 січня 2001 року виповнилося 90 років і більше, в межах решти проіндексованого вкладу, але не більше за 2 тис. грн. за кожною ощадною книжкою, повідомляє Інтерфакс-Україна. Ще 28,2 млн. грн. буде виплачено інвалідам війни; дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, незалежно від року їх смерті; кавалерам ордена Слави; особам, нагородженим чотирма і більше медалями «За відвагу»; Героям Соціалістичної праці, удостоєним цього звання за працю в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років. Кожен з них отримає по 100 грн., якщо вказана сума не перевищує решти проіндексованого вкладу. Крім того, 3 млн. грн. буде виплачено страхувальникам чи застрахованим колишнього Укрдержстраху, яким за станом на 1 січня 2001 року виповнилося 75 років і більше, а в разі смерті страхувальника чи застрахованого — їх спадкоємцям незалежно від віку (цієї норми раніше не було). Також ВАТ «Державний ощадний банк України» доручено провести компенсаційні виплати вкладникам, яким за станом на 1 січня 2001 року виповнилося 80 років і більше, за їх зверненнями, незалежно від черговості розміщення ними вкладу.
Працівників апарату Вищого і місцевих господарських судів буде більше
Уряд України збільшив граничну кількість працівників апарату Вищого господарського суду України і місцевих господарських судів, а також визначив посадові оклади працівників цих судів та апеляційних господарських судів, повідомляє Інтерфакс-Україна. Згідно з розпорядженням, прийнятим у середу, урядом збільшено кількість працівників апарату Вищого господарського суду України й апарату місцевих господарських судів відповідно на 17 і 688 осіб. Фінансування додаткової кількості працівників апарату згаданих судів здійснюватиметься, починаючи з наступного року. Фінансування апеляційних господарських судів 2001 року здійснюється за рахунок частини коштів, передбачених у держбюджеті Мін’юстиції на заходи із проведення судової реформи, і частини коштів, передбачених у держбюджеті на утримання Вищого господарського суду України, які вивільняються у зв’язку зі скороченням його апарату. Також постановою затверджено схеми посадових окладів керівних працівників і фахівців апарату Вищого господарського суду України, місцевих господарських судів Криму, областей, Києва і Севастополя, а також апеляційних господарських судів. Зокрема, місячний посадовий оклад першого заступника голови Вищого господарського суду України визначено в розмірі 400 грн., заступника голови цього суду — 390 грн., судді — 370 грн.
Ялтинський саміт — через супутник
Національна телекомпанія України спростувала повідомлення деяких ЗМІ про те, що західних журналістів буде позбавлено технічної можливості оперативно передавати телевізійні матеріали через супутник під час Ялтинського саміту ЄС-Україна, що відбудеться 10—11 вересня. Як повідомили УНІАН в НТКУ, для висвітлення саміту ЄС-Україна НТКУ задіяла такі технічні засоби: пересувну телевізійну станцію (ПТС), обладнану шістьма відеокамерами SONY стандарту Betakam SP, відповідне звукове обладнання; апаратну відеомонтажу, комплект радіорелейного зв’язку, за допомогою якого забезпечуватиметься передача наземними релейними лініями зв’язку (власність державного концерну РРТ) відео- і звукового сигналу від ПТС НТКУ до радіопередавального центру в Києві, а звідти (за наявності відповідного письмового замовлення вітчизняних та іноземних телекомпаній) — на супутник Європейської телемовної спілки. Для забезпечення повного обсягу робіт 6 вересня до Ялти відряджено 42 працівники НТКУ. В компанії запевняють, що для проведення прямих трансляцій, прямих включень, монтажу і перегонів відеосюжетів з місця події все підготовлено. Як повідомило МЗС України, 6 вересня у Ялті (готель «Ялта») відкрився прес-центр саміту Україна-ЄС, який обладнано сучасною комп’ютерною технікою, телефонами міжміського та міжнародного зв’язку, апаратами факсимільного зв’язку. Інф. «Дня»