Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

1 вересня, 2001 - 00:00

У Палестині вбито репатріанта з України

На території Палестинської автономії поблизу міста Шхем в четвер було вбито репатріанта з України Олега Сотникова. Про це повідомили «День» учора з прес-центру Посольства Ізраїлю в Києві. 35-річний Олег Сотников був мешканцем ізраїльського міста Ашдод. Він працював водієм вантажної автомашини компанії «Дор Енергія», яка постачала газ на палестинські території. Партнером «Дор Енергія» з арабського боку є фірма, яка належить керівникові палестинської розвідки Джибрилю Раджубу. 29 серпня на виїзді з арабського селища Кучін, після того, як Сотников завершив доставку газу, його машину атакували палестинські терористи. Олег зумів під шаленим вогнем вибратися з машини, але терористи наздогнали його та розстріляли десятками куль з близької відстані. Відповідальність за вбивство репатріанта взяло воєнізоване крило організації «Фатх», якою керує безпосередньо Ясір Арафат. Пізніше палестинське телебачення продемонструвало на своїх екранах паспорт Сотникова.

Співпраця України з Лівією «безпосередньо»

«Будь-які відносини з Україною нас радують, однак не через посередників, а прямо», — зазначив під час учорашньої прес-конференції Всеукраїнської асоціації дружби «Україна-Лівія» президент спілки студентів Лівії в Україні Абдул Хашид Махшуд. Сьогодні Лівія святкує 32-у річницю Вересневої Революції, після якої до влади прийшов вельми неординарний лідер Муаммар Каддафі. Після скасування санкцій проти Лівії у 1999- му, введених десять років тому Радою Безпеки ООН, почали розвиватися відносини між Києвом та Тріполі. Взаємовигідним у налагодженні двосторонніх контактів відносять реалізацію проектів у сфері будівництва залізниць, газо- та нафтопроводів, а також у галузі літако- та ракетобудування. Минулого року торговий обіг між нашими країнами становив $1,3 млн. У планах Каддафі — відвідати найближчим часом Мінськ та Москву, про Київ поки що не йдеться. Тим часом під час січневого засідання в Тріполі українсько-лівійської двосторонньої комісії із співпраці представники уряду України передали запрошення Каддафі відвідати нашу країну. Аналогічне запрошення отримав і Леонід Кучма від лівійського лідера, — повідомила «Дню» Тетяна ГРИНЬ.

Миколу Солтиса затримано

Поліція міста Сакраменто (штат Каліфорнія) розпочала допит 27-річного еммігранта з України Миколи Солтиса, який підозрюється у вбивстві шістьох своїх родичів. Після десятиденних пошуків американська поліція затримала Солтиса в саду біля будинку його матері, де він переховувався. Поліцію викликав туди наляканий брат Солтиса Степан. При затриманні український іммігрант не чинив ніякого опору. Поліція повідомила, що вже відбувся перший допит і підозрюваний відмовився від допомоги адвоката. Тим часом консул України в США Валентин Наливайченко відправився до Сакраменто, щоб забезпечити права арештованого, повідомляє Інтерфакс-Україна. За словами виконуючого обов’язки керівника прес-cлужби МЗС України Сергія Бороденкова, Микола Солтис вважається громадянином України, оскільки він не заявляв про свій намір вийти з українського громадянства. Ім’я Солтиса було внесене ФБР США у список 10 найнебезпечніших людей, які розшукуються американською владою. За допомогу у його затриманні була запропонована винагорода у сумі 120 тисяч американських доларів.

Сесію парламенту Македонії відклали

У македонській столиці Скоп’є у зв’язку з акцією протесту відклали сесію македонського парламенту, на якій депутати повинні були схвалити реформи, що дають більше прав албанській меншині в країні. За оцінками, ці реформи відіграють життєво важливу роль для мирного процесу і повинні запобігти сповзанню країни у громадянську війну. Більше сотні македонських націоналістів блокували вхід у парламент і депутати не змогли зібратися на сесію. Як передає кореспондент Бі-Бі-Сі у Скоп’є, запропоновані реформи не користуються популярністю серед македонців. Парламентарії повинні проголосувати за реформи тільки після завершення здачі зброї албанськими повстанцями.

У Тирасполі вважають, що Молдова оголосила блокаду

Намічена на вчорашній день зустріч у форматі «один на один» лідерів Молдови Володимира Вороніна і самопроголошеної Придністровської Республіки Юрія Смирнова не відбулася. Причиною цього стало начебто одержання придністровським керівництвом документів із Кишинева, які підтверджують запровадження Молдовою дипломатичної і митної блокад із Придністров’ям, повідомило агентство Ольвія-Прес. Через те МЗС ПМР готує ноту протесту у зв’язку з «недружніми діями Молдови, що означають, по суті, економічну і політичну блокаду Придністров’я». За словами Вороніна, «митні печаті буде дано представникам Придністров’я за умови, що митниці будуть спільні і там працюватимуть представники Молдови». Зустріч, яка не відбулась учора, очікується, буде запропоновано перенести на початок вересня в Одесу.

Газета: 
Рубрика: