Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Мiстифiкацiя iмiджу

28 серпня, 2001 - 00:00

Як нам стало відомо, справою МакКіннона наразі займається спеціальний відділ національної прокуратури в Едінбурзі (Scottish Charities Offiсе). Згідно із законодавством Великої Британії, повідомив «Дню» журналіст газети «Evening Express» Девід Леск, порушення закону МакКінноном, скоріше, адміністративне, аніж кримінальне. Прес-секретар Шотландської служби благодійності заявила, що їхній службі відомо про занепокоєність громадськості справою МакКіннона, і служба буде продовжувати це розслідування.

Тим часом в інтерв’ю газеті «Evening Express» за 23 серпня МакКіннон сказав, що суми зібраних і переданих коштів для благодійних цілей він сильно перебільшував, що його фінансові записи недостатні, проте його можна обвинувачувати тільки в недбалості, а не в шахрайстві...

Та якщо можна ще сперечатися про те, чим була діяльність МакКіннона для Шотландії, то з приводу України, принаймні в одному аспекті — іміджі нашої країни, відповідь цілком очевидна. Нагадаємо, що 2000 року в шотландській газеті «Sunday Times», МакКiннон, aби зібрати гроші зі своїх співвітчизників, так змалював жахи, які буцімто відбуваються в Українi з безпритульними дітьми, що їх за всього бажання побачити в нас неможливо. Залишається незрозумілим, чому на такі публікації не було відповіді. Невже наша дипломатія обмежується сферою «високої політики» або політиків? На прийомі дипломатичних місій України з нагоди святкування десятиріччя Незалежності нашої країни Президент України Леонід Кучма звернув особливу увагу на необхідність створення позитивного іміджу України в світі. «Публіцистична діяльність» МакКіннона, можливо, завдала нам не набагато меншої шкоди, ніж статті про «найвідомішого» у світі українця Павла Лазаренка. Щоправда, як стало відомо «Дню», посольство України у Великій Британії вже зацікавилося Аленом МакКінноном.

А втім, українським структурам, аби не впійматися на наживку чергового «благодійника», можливо, потрібно скористатися порадою шотландської поліції і ознайомитися з матеріалами про благодійну діяльність у Великій Британії на сайті www.charityreview.com.

Людмила РЯБОКОНЬ, «День»
Газета: 
Рубрика: