Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

21 серпня, 2001 - 00:00

Українські спостерігачі розпочали роботу в складі місії ООН у Грузії

Троє українських військових спостерігачів розпочали виконання миротворчих завдань у складі місії ООН в Грузії. Військовослужбовці перебуватимуть в розпорядженні головного військового спостерігача місії ООН у Грузії пакистанського генерал-майора Аніса Ахмеда Байві, повідомляє Інтерфакс-Україна. Разом зі 104 спостерігачами з інших країн, які вже перебувають у цій країні, українські офіцери виконуватимуть завдання з підтримання миру в регіоні. Зокрема, здійснюватимуть контроль за виконанням грузинською та абхазькою сторонами угоди щодо припинення вогню і роз’єднання сторін, контролюватимуть зону безпеки, вестимуть спостереження за діяльністю миротворчих сил країн СНД і районами зберігання важкого озброєння. Українські спостерігачі пройшли відповідну підготовку і мають досвід виконання таких місій у Боснії і Таджикистані. На сьогодні 39 українських військових спостерігачів перебувають у місіях ООН у 7 країнах світу.

Китай попереду США за кількістю «мобільників»

За офіційною статистикою Китай перегнав Сполучені Штати за кількістю користувачів мобільних телефонів: до кінця липня 2001 року в Китаї нараховувалося на 500 тис. «мобільних» людей більше, ніж в США. Ці дані свідчать про те, що тільки за 2000 рік кількість користувачів мобільного зв’язку зросла на 40%. Аналітики кажуть, що бурхливе зростання мобільного зв’язку в Китаї підсилюється конкуренцією, що зросла, цінами, що знижуються, і появою можливості користуватися послугами мобільного зв’язку з передоплатою. Китайська влада коментує, що до кінця року число телефонів в користуванні населення зросте ще на 80 мільйонів і до кінця 2005 року «мобільником» обзаведуться 260 мільйонів китайців, тобто кожний п’ятий житель цієї країни. Нині мобільними телефонами користуються четверо з десяти американців і половина європейців, передає Бі-Бі-Сі.

Світові оператори мобільного зв’язку — Nokia, Motorola та Ericsson вважають китайський ринок дуже перспективним, оскільки ця країна з населенням 1,3 мільярда чоловік щосили намагається наздогнати розвинений світ. Більш того, ці фірми виробляють три чверті всіх мобільних телефонів, зроблених в Китаї. В інших азійських країнах також спостерігається мобільний бум. Кількість користувачів зв’язку за 2000 рік зросла в регіоні на 50% і становила 230 мільйонів чоловік.

Газета: 
Рубрика: