Кошель повідомив, що згідно з інформацією, котра є в КВУ, вже нині окремі партії проводять переговори про включення у «свої прохідні списки» фінансово потужних кандидатів. «За це просять майже $2 млн.», — «по секрету» повідомив він. — Усього потрібно $8 млн., і це — тільки сума, яка потрібна для проведення успішної кампанії і для того, щоб претендувати на перемогу», — вважає Кошель. Разом із тим, за словами редактора, в цю суму не включено залучення поп-зірок та інших знаменитостей...
Він також повідомив, що кандидату в депутати Верховної Ради по мажоритарному округу треба готувати $350—400 тис., кандидату в депутати міськради обласного центру — $1—1,5 тис., в Києві — до $50 тис. Кандидат на посаду голови облради має вкласти від $500 тис. до $5 млн., на посаду голови райради — від $50 тис. до $500 тис.
Голова правління КВУ Ігор Попов зазначив, що активно буде задіяно й адміністративний ресурс. «Працівники виконавчої вертикалі насамперед орієнтуватимуться на адміністрацію Президента, а опісля на партійно-фінансові утворення», — сказав він. За даними КВУ, активізується створення обласних квазіпартійних утворень, в які часто входять партії з абсолютно протилежними поглядами, але які підтримують діяльність обласної влади. «Як правило, такі об’єднання очолюють керівники обласної адміністрації», — зауважив Попов. Основними відмінностями майбутньої передвиборної кампанії буде, за словами прес-секретаря КВУ Олександра Черненка, створення або декларація про створення могутніх партійних блоків, агресивна інформаційна кампанія і структурна побудова недавно створених партій, візити партійних лідерів у регіони і кадрові зміни в структурах виконавчої влади.
На думку Черненка, для боротьби з «ідейними партіями шляхом перерозподілу електорату активно створюватимуться штучні «партії-клони» з аналогічними назвами або ідеологією. «Відомі та респектабельні партії створюватимуть для брудної роботи задля критики опонентів і «партії-сателіти», — сказав прес- секретар. Іншим методом для цих же цілей, за його словами, буде провокація або використання існуючих суперечностей усередині партійних блоків. Згідно з інформацією, яку має у своєму розпорядженні КВУ, майже всі партії для підвищення рівня індивідуальної роботи з виборцем візьмуть на озброєння одну із західних технологій «від дверей — до дверей», зазначив прес-секретар.
Він також вважає, що нинішні вибори будуть відзначені «безпрецедентним для України використанням компромату». «Якщо опозиція має у своєму розпорядженні ще не озвучені записи майора Мельниченка, то партії влади використовуватимуть компромат із Генпрокуратури, податкової міліції», — заявив Черненко. На думку експертів КВУ, ідея «чесних виборів» використовується як опозицією, так і олігархами тільки задля власної реклами, а до найчесніших виборів ще дуже далеко. Ну, а наскільки чесні були самі експерти КВУ, «День» пропонує судити читачам: на запитання нашої газети, скільки коштувало Вікторові Ющенку фото на обкладинці журналу «Точка зрения», який видає КВУ, експерти після деякого замішання сказали, що це не замовлення, а чиста випадковість. Чистою випадковістю експерти вважають і розміщення дуже недвозначного гороскопа, який прогнозує «серйозний вплив на вибори» коаліції Плюща і Ющенка. «Нам ніхто нічого не платить, — заявили експерти хором, але тут же уточнили: — Принаймні першого разу».