Родовід-галерея та Український центр народної культури «Музей Івана Гончара» започаткували мистецьку акцію «Українська старовина з приватних колекцій», в рамках якої буде проведено 10 виставок з приватних мистецьких збірок. Приватне колекціонування — непересічне явище, яке належно оцінене в багатьох цивілізованих країнах світу. Якою б високорозвиненою не була держава, самій їй не під силу віднайти, зібрати й зберегти культурні цінності минулого. Колекціонер старовини виконує справу державної ваги: зібране ним — це історія народу, це надбання світової культури. Саме з приватних колекцій постали найвідоміші музеї світу. Вивчаючи культуру різних регіонів України, шанувальники української старовини ледь не підпільно зберігали від знищення унікальні мистецькі речі. Чи не вперше їхні колекції, представлені до огляду на широкий загал.
Часопис «Родовід», підсумовуючи свою десятилітню дiяльнiсть, залучив до акції відомих колекціонерів: Олександра Поліщука (Київ), Бориса Ткаченка (Лебедин), Юрія Коваленка (Черкаси), Олександра Пилипенка (Київ), Ярослава Ковбасюка (Коломия), Нарциса Кочережка (Київ) та інших. А днями в Музеї Івана Гончара відкрилася виставка із збірки Миколи Бабака — іконопис та фото із сіл Подніпров’я.
Український центр народної культури «Музей Івана Гончара», продовжуючи справу свого засновника, відомого скульптора, художника, колекціонера, цілком логічно долучився до проведення цієї акції. Саме Іван Гончар ще наприкінці 50-х років першим став на захист українського народного мистецтва. Його приватна колекція стала знаною в усьому світі.