Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

26 липня, 2001 - 00:00

У Чернігівській області сталася залізнична катастрофа

Три людини загинули і вісім госпіталізовані внаслідок зіткнення пасажирського поїзда «Київ—Акмола» з пересувною ремонтною платформою, яке сталося позавчора в Чернігівській області, — повідомляє Інтерфакс-Україна. За даними Міністерства з надзвичайних ситуацій, зіткнення з ремонтною платформою, яка рухалася на червоне світло семафора, сталося близько 16.00 поблизу станції Пліски Борзнянського району на перегоні Ніжин—Конотоп. Внаслідок аварії зійшли з рейок перша секція електровоза й рухлива платформа. Залишилися на шляхах і повністю згоріли друга секція електровоза й перший вагон поїзда. Другий вагон згорів частково. У 10- ти вагонах поїзда знаходилося близько 600 пасажирів. Внаслідок зіткнення загинули машиніст платформи і два ремонтники, ще один доставлений у важкому стані до лікарні. Госпіталізовано двох провідників поїзда, один залізничник і п’ятеро пасажирів. Медичну допомогу надано 17 пасажирам. На дільниці ведуться відновні роботи, проводиться розслідування.

СДПУ(о) захищатиме виробників, що сплачують податки

Соціал-демократична партія України (об’єднана) завжди відстоювала й захищала інтереси виробників, які чесно і відкрито будують свій бізнес, сплачують податки і, таким чином, роблять внесок у розбудову держави. Про це заявив перший заступник Голови Верховної Ради, лідер СДПУ(о) Віктор Медведчук на прес-конференції у Луцьку. За його словами, саме такими позиціями керується СДПУ(о) при відстоюванні інтересів підприємців. Коментуючи принципи формування партійних списків на майбутніх парламентських виборах, В.Медведчук відзначив, що «вони мало чим відрізнятимуться від тих, якими керувалась партія на виборах до парламенту у 1998 році: до списку включатимуться керівники партійних організацій СДПУ(о) або представники громадськості регіону, які «стоять на партійних засадах». На запитання, коли В.Медведчук востаннє зустрічався з Віктором Ющенком, заступник Голови ВР відповів: «9 травня на урочистостях iз Дня перемоги. В.Ющенко підійшов, привітався з Президентом, підійшов до мене і сказав: «Слава СДПУ(о)». «На що я йому відповів: — «Так би й раніше». Крім того, повідомляє УНІАН, В.Медведчук підтвердив попередні заяви про те, що на майбутні парламентські вибори СДПУ(о) йде самостійно, хоча й не виключив співпраці з іншими політичними силами.

Перша черга нафтотерміналу «Південний — Одеса — Броди» буде готова до експлуатації в першому півріччі 2001 року

Про це учора повідомив прем’єр-міністр Анатолій Кінах в інтерв’ю журналістам у перерві засідання уряду. «Золотий стик», за його словами, планується здійснити 19 серпня цього року. Як передає кореспондент УНІАН, А.Кінах наголосив, що наприкінці цього року планується завершити будівництво терміналу «Південний— Одеса—Броди» в обсязі загальної черги, що дасть можливість транспортувати 9 млн. тонн сирої нафти. В цілому, за його словами, потужність проекту розрахована на транспортування 40 млн. тонн на рік. Прем’єр зазначив, що до введення в експлуатацію першої черги нафтотерміналу «Південний—Одеса—Броди» необхідно виконати низку технологічних вимог, зокрема, заповнити нафтопровід 480 тис. тонн технологічної нафти на суму $83 млн., а також «пройти низку процедур», у тому числі й сертифікацію. Глава уряду впевнений, що всі ці вимоги можна виконати до кінця першого півріччя наступного року, й нафтопровід буде готовий до експлуатації. А.Кінах також зазначив, що на засіданні уряд розглянув питання завершення будівництва й подальшої експлуатації української ділянки Євразійського нафтотранспортного коридору. При цьому він наголосив, що це питання для України має «величезне економічне і політичне значення», зокрема, у питаннях диверсифікації енергопостачання та зниження рівня економічної і політичної залежності України від імпорту енергоносіїв.

Криму загрожує сарана

Слідом за Ставропольським і Краснодарським краями сусідньої Росії Кримський півострів уразив особливо небезпечний сільськогосподарський шкідник — сарана. Як повідомляє «Форум» (www.for-ua.com), із посиланням на Міністерство сільського господарства АРК, нині тією чи іншою мірою уражено сараною майже 2000 гектарів сільськогосподарських угідь Криму. Дуже тривожна ситуація склалася в сільськогосподарській зоні поблизу села Верхньосадове, що поруч із Севастополем. Тут високу концентрацію личинок шкідника виявлено на 500 гектарах полів і садів. Якщо негайно не вжити екстрених заходів, то сарана, як висловлюються фахівці, «стане на крило» і знищить урожай на величезних площах. Причини, чому ці заходи ще не вжито, банальні: для придбання отрутохімікатів потрібно не менше як 100 тисяч гривень. Чималі суми будуть потрібні також для оплати послуг сільгоспавіації. Щоб запобігти біді, фахівці сільського господарства діють спільно з МНС України.

Транш для вкладників Зовнішекономбанку СРСР

Укрексімбанк отримав вчора транш у розмірі $ 2,218 млн. США для погашення заборгованості перед громадянами України — власниками рахунків у колишньому Зовнішекономбанку СРСР, — підтвердили УНІАН у прес-службі Укрексімбанку. Більша частина перерахованих коштів призначена для виплат власникам заблокованих вкладів у містах Львові, Києві та Одесі. Даний транш є останнім великим траншем, призначеним для остаточних розрахунків з фізичними особами в Україні. Сьогодні на розгляді у Зовнішекономбанку знаходяться заяви власників заблокованих коштів ще на суму $ 45,8 тис. За двосторонніми домовленостями між Зовнішекономбанком та Укрексімбанком, Укрексімбанк продовжуватиме й надалі приймати заяви від фізичних осіб-власників рахунків у колишньому Зовнішекономбанку СРСР, — зазначили у прес-службі банка.

Уряд підтримав малі міста

Вчора на засіданні уряд розглянув і схвалив проект Закону «Про затвердження загальнодержавної програми розвитку малих міст України». Як повідомили УНІАН у прес-службі прем’єр-міністра України, ця програма містить комплекс організаційних, економічних і правових заходів, спрямованих на забезпечення сталого розвитку малих міст, їх соціально-культурного і духовного відродження, збереження історико-культурної спадщини. Особлива увага в цій програмі надається малим монофункціональним містам, державна підтримка яким надаватиметься у вигляді залучення відповідних центральних і місцевих органів виконавчої влади до вирішення соціальних та економічних питань таких міст, прийняття програм із залучення інвестицій для відродження або переорієнтації виробництва, розроблення єдиного каталогу інвестиційної привабливості малих монофункціональних міст. Фінансування заходів такої програми здійснюватиметься відповідно до засад державної бюджетної політики.

Газета: 
Рубрика: