Поки президент Сполучених Штатів Джордж Буш заявляє, що Америка піде з Балкан лише разом зі своїми друзями, у Скоп’є все більше людей вважають, що США та їх союзники дружать зовсім не з македонцями. Минулої ночі кілька тисяч чоловік, переважно молодь, пройшли маршем через центр столиці Македонії, трощачи вікна представництв міжнародних організацій та скандуючи антизахідні гасла. Найбільше постраждало посольство Німеччини та ресторан «Макдональдс». Демонстранти також спалили кілька автомобілів, що належать місії ОБСЄ. Як повідомляє Бі-Бі-Сі, серед протестуючих були мешканці селищ на півночі Македонії, змушені залишити свої домівки під натиском албанських бойовиків.
Македонці вважають, що НАТО сприяє албанським екстремістам, замість захищати мирне населення. Про це заявив, зокрема, речник Македонського уряду Антоніо Мілошевськи, який звинуватив посередників від ЄС та США Франсуа Леотара та Джеймса Пардью «в упередженостi». «НАТО не є нашим ворогом, однак ця організація — друг наших ворогів, які зазіхають на майбутнє нашої країни», заявив Мілошевськи.
Міжнародним посередникам не вдається вмовити конфліктуючі сторони знову сісти за стіл переговорів. Камінь спотикання — проблема албанської мови, на надання якій напівофіційного статусу не погоджуються партії слов’янської більшості Македонії. Проте НАТО сьогодні критикують не тільки за стагнацію переговорного процесу. Деякі македонські урядовці та засоби масової інформації звинувачують контингент Альянсу KFOR у поставках зброї Албанській національній визвольній армії, пише «Файненшл Таймс». Генеральний секретар НАТО Джордж Робертсон категорично відкинув подібні звинувачення. «Альянс не надавав і не надасть ані матеріальної, ані моральної підтримки цим угрупованням», — заявив він. Для того, щоб завадити проникненню зброї та албанських бойовиків до Македонії, влада країни прийняла рішення закрити кордон з Косово. Радник президента США з національної безпеки Кондолізза Райс, перебуваючи в Києві, теж заявила, що адміністрація США не підтримувала й не підтримує екстремістів, і виступає за збереження територіальної цілісності Македонії. Водночас вона наголосила на тому, що розв’язання македонської кризи може бути тільки політичним, і зазначила, що поставки зброї до Македонії були б зараз абсолютно недоцільними, не відмовляючи у той же час македонському уряду в праві мати засоби для адекватної відповіді.
Зараз на півночі Македонії тривають бої між регулярною армією та албанськими екстремістами. Режим припинення вогню, оголошений разом з перемир’ям понад два тижні тому, порушено. Мирні мешканці Тетово намагаються втекти на південь країни. Допомога цим людям стала ще однією нагальною проблемою Македонії, що стоїть на порозі гуманітарної катастрофи.