Це сто колекційних компакт-дисків, які представляють різноманітні жанри нашої національної музичної спадщини. Так, фольклор і автентика записані у виконанні відомих колективів: капели «Думка», ансамблів — «Кобза», «Древо», «Золоті джерела», «Гілка», «Берегиня», «Тріо Мареничів», вокалістів — Ніни Матвієнко, Володимира Кушпета, Михайла Хайя. У збірниках «Класика і духовна музика» використано унікальні архівні записи Соломії Крушельницької, Бориса Гмирі, Анатолія Солов’яненка, Євгеніі Мірошниченко, Дмитра Гнатюка, Камерного хору «Київ», Національного симфонічного оркестру України, хорiв «Видубичі», «Фрески Києва», «Київської камерати». Серію «Джаз, нью-ейдж» представляють «Піккардійська терція», «Man Sound», тріо Енвера Ізмайлова, Наталії Гури, «ER. JeJ Orchestra», «Гаєтана і Unity». А в жанрі «Рок-альтернатива» композиції представлені групами «Кому Вниз», «Плач Єремії», «Брати Гадюкіни», «В.В.», «Мандри», «Гайдамаки», «Табула Раса», «Біокорд», «Зимовий сад». «Поп, естрада, поп-альтернатива» відзначені по-справжньому зоряним складом: Тарас Петриненко, Таїсія Повалій, Олександр Пономарьов, Ірина Білик, Марія Бурмака, Віктор Павлик, Юлія Лорд, Катя Chilly, «Нічлава» і багато інших гарних виконавців і груп.
Проект «Українська колекція» є широкомасштабним і розрахований на два роки. А за цей час на музичному Олімпі може з’явитися немало яскравих імен.
На сьогоднішній день у нашій країні існує близько п’яти-семи серйозних рекордингових компаній або лейблів, які видають різну українську музику. Найбільш послідовними з них є компанії «Оберіг» і «Караван CD». Але проблема полягає в тому, що досі у нас немає центральної дистриб’юції, яка б об’єднувала в собі каталоги всіх компаній. Кожний працює окремо, не зовсім ясно уявляючи, чим у цей час займаються конкуренти, і часто просто дублюючи одне одного.
Але крім цього, існує цілий масив музичної культури, який цілісно передає ментальність, духовність, мелос і світогляд української людини.
Проект «Українська колекція» — це космос, який об’єднує всю музичну спадщину і відображає всі сучасні загальнокультурні тенденції. 100 компакт-дисків колекції — не просто красива, кругла, але і оптимальна цифра. Це саме та кількість, яка дозволяє більш-менш повною мірою відобразити всю історичну і сучасну музичну культуру. Кожному із жанрів буде присвячено приблизно по 20 дисків. Це не збірник, в якому пропорційно будуть представленi митцi різних жанрів. Кожний диск присвячений творчості окремого виконавця, оркестру або групи, незалежно від жанру, сюди увійдуть кращі твори того чи іншого музиканта або колективу.
«Українська колекція» є дітищем компанії «Вавилон- рекордс», відомої виданнями альбому українських колискових пісень у виконанні естрадних зірок України, а також альбому «Книга поглядів». У виданні колекції CD її партнером є творче агентство «Арт Велес», що має багаторічний досвід у проведенні оригінальних творчих акцій. Воно надає свої численні записи, архіви, допомагає консультаціями. А головними партнерами є самі артисти, оскільки їм належать права на використання їхнiх творів. Зміст кожного альбому буде представлено виключно з урахуванням їхніх побажань.
Автором ідеї і керівником проекту є Андрій Різоль, який вважає, що цей проект унікальний насамперед тим, що навряд чи знайдеться в Україні така людина, яка б не знайшла в «Українській колекції» своєї улюбленої музики або виконавця. Вона багатьом відкриє очі на українську музичну культуру, її багатство і самобутність, тому основний акцент тут зроблено на історичну спадщину, наново переусвідомлену сьогодні..
— Головним критерієм відбору, — говорить головний музичний редактор проекту Александр Євтушенко, — є високохудожня і творча цінність твору в контексті європейської культури. А також те, наскільки ці твори відповідають виконавським стандартам і музичному мисленню в цілому. Ми відбирали все найбільш оригінальне і самобутнє.