Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ЕКСПЕРИМЕНТ

10 липня, 2001 - 00:00

А чи багато корова дає молока?

Фізіологи Університету в Лечестері (Великa Британія) дійшли до висноку, що музика може суттєво підвищити надої у корів. Вони «перевірили» на стаді в тисячу голів музику різних стилів та напрямків. 9 тижнів корови за графіком слухали спокійні й динамічні композиції. Спокійна «задушевна» музика піднімала надої від кожної корови на 3%. Це поясюються корисним впливом мелодійних звуків та їхньою здатністю знімати стрес. Хітами в корівнику стали Пасторальна симфонія Бетховена й пісня групи Саймон і Гарфункель «Міст через шторм», повідомляє дайджест «ЕкоТиждень».

Британські вчені створюють трансгенних кошенят

Британські вчені з компанії «Трансгенні домашні улюбленці» планують методом генетичних маніпуляцій заблокувати в кішки вироблення білка, який, на їхню думку, викликає алергію. (В 15% людей «спілкування» з котами закінчується алергією).

Плани компанії з обуренням зустріли багато екологічних й етичних організацій, — повідомляє дайджест «ЕкоТиждень». «Люди з алергією викликають співчуття, однак це не привід для створення ГМ-котів,» — заявила представник Королівського товариства iз запобігання жорсткого ставлення до тварин Вікі Робінсон, не виключаючи можливості того, що «експериментальні» ГМ-кошенята матимуть відхилення в розвитку. Серйозно замислитися, перш ніж братися за створення «ідеальних» котів закликав у своїй заяві й віце-президент Британської ветеринарної асоціації Пітер Джинман.

Незважаючи на потужну опозицію, компанія «Трансгенні домашні улюбленці» розраховує почати продаж ГМ-кошенят у 2003 році. Ціна на них вже відома — $1000 за особину.

Підготувала Леся ШАПОВАЛ, «День»
Газета: 
Рубрика: