У ці спекотні дні 40 тонн морозива «Либідське» київського холодокомбінату №2 так і не потрапили до споживачів. Ось уже декілька днів співробітники ТОВ «Софтресурс» і холодокомбінату вимушені працювати ледве чи не у військових умовах. І ніби на законних підставах, можна навіть сказати, згідно з рішенням суду. Але історія, що трапилася на холодокомбінаті N 2 у вівторок, — це як наочний приклад того, що відібрати у Генпрокуратури право видавати ордери на арешт, затримання і т.iн. та передати ці права суду, тільки півсправи. Треба ще забезпечити виконання судових рішень згідно із законом.
За словами одного з керівників холодокомбінату, початком «бойових дій» стало повідомлення міського суду (увечері 2 липня) з вимогою забезпечити 3 липня допуск робітників для демонтажу нової конвейєрної лінії з виробництва морозива. Історія купівель і перепродажів цієї лінії досить заплутана. Будемо вважати, що суд виніс справедливий вердикт.
У вівторок о дев’ятій годині ранку судовий виконавець з’явився на другий холодокомбінат з метою виконати рішення суду і «припинити роботу лінії». З ним приїхав обласний наряд «Беркута», співробітники якого, як стверджує керівництво фабрики, «не мали ніяких документів, що дозволяють проникненню на територію холодокомбінату». При цьому на момент арешту лінії судовому виконавцеві були пред’явлені документи, що підтверджують право власності ТОВ «Софтресурс» на лінію, договір оренди конвейєра холодокомбінатом. На думку керівників фабрики, «ці та інші, не менш важливі обставини, дозволяли на підставі ст. 33, 34 Закону «Про виконавче виробництво» припинити виконання судового рішення, однак були повністю проігноровані».
Наступні ж події, за словами працівників холодокомбінату, нагадали найстаршим з них — Другу світову, молодим — американський бойовик. Порушуючи усі правила техніки безпеки та санітарні вимоги, «беркутовці» ніби з автоматами наперевіс поставили усіх до стінки і провели у цех з виробництва морозива «демонтерів». Завдання останніх, — говорить один з адміністраторів холодокомбінату, — полягало у «руйнуванні стіни заводу з метою вивезення з підприємства конвейєрної лінії».
Тим часом очевидно, що робота підприємств харчової промисловості вимагає високого рівня санітарних умов (у цех допускаються лише особи, які раз на два тижні проходять медичний контроль). Думається, що ні співробітники «Беркута», ні демонтувальники відповідного обстеження перед тим, як увійти до цеху, не проходили. Крім того, за словами працівників підприємства, їх «рішучі» дії в умовах підвищеної небезпеки (технологія виробництва морозива пов’язана з використанням аміаку) могли нанести збитки жителям Московського району.
Тим часом, як повідомили «Дню» співробітники «Беркута», ніякої подібної операції у середу проведено не було. Але не «приснилися» ж двомстам працівникам другого холодокомбінату всі ці перипетії?! Крім того, позавчора увечері автор цих рядків особисто бачив зруйновану стіну й розбите скло. Так хто ж все-таки «відвідав» холодокомбінат?