Тепер міжнародний туризм є прибутковою галуззю для багатьох країн, до того ж ця галузь нині активно розвивається. В 1950 р. за кордон їхали відпочивати 25 млн. осіб, у 1999 р. — 670 млн. Всесвітня організація туризму підрахувала, що до 2020 р. кількість туристів зросте до 1,6 млрд. на рік. Проте очевидною є проблема — потік туристів «висушує» місцеві запаси води.
На Ібісі через туристську навалу п’ять із семи підземних резервуарів виявились настільки спустошеними, що в них просочилася морська вода, назавжди витіснивши прісну. Експерти організації ООН з питань харчування й сільського господарства підрахували, що 100 туристів за 55 днів використовують стільки ж води, скільки достатньо для вирощування рису, якого б вистачило, щоб прогодувати 100 сільських жителів протягом 15 років.
За такого розмаху питання споживання води не можна ігнорувати. Тому нині чимало свідомих туристів надають перевагу путівкам, замовленим в агентствах і санаторіях, які використовують у своїй роботі екологічні принципи, зокрема, економію води.
Інформація надана дайджестом «ЕкоТиждень».