Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Паритет по-київськи:

чиновники контролюють самі себе
9 червня, 2001 - 00:00

Конфліктна ситуація, що склалася навколо затвердження складу Координаційної ради з питань розвитку підприємництва при київському міському голові, обростає новими цікавими фактами. Нагадаємо, що склад утвореної з ініціативи громадських об’єднань підприємців у вересні позаминулого року Ради, згідно з проектом доповнення до розпорядження мера столиці від 4 травня 2001 року, повинен зазнати ряду структурних змін далеко не на користь підприємців (див. «День», 02.05.2001).

Як і очікувалось, «яблуком розбрату» першого за останні півроку відкритого засідання Координаційної ради, що відбулася в четвер, стала саме ця проблема.

«У складі реорганізованої Ради абсолютно відсутній паритет між бізнесменами та представниками влади. Так, з 32 осіб усього 6 є підприємцями. Крім того, посади заступників голови Ради і секретаря Ради також знаходяться в руках чиновників», — відзначив голова об’єднання підприємців «Нова формація» В’ячеслав Кредісов. На його думку, подібний розвиток подій сьогодні просто неприпустимий. «З самого початку функції Ради зводилися до консультативних і, певною мірою, контролюючих діяльність чиновників», — говорить він. Тепер же Координаційна рада більше нагадує регуляторну структуру, на щастя, що не володіє виконавчими функціями. Досить сказати, що до її складу, крім восьми представників Київської міськадміністрації, увійшли голова столичної Податкової інспекції Анатолій Брезвін, начальники Головного управління МВС і СБУ столиці Олександр Гапон і Володимир Ільгов, начальник Управління держадміністрації з питань цінової політики Василь Яструбінський і головний архітектор столиці Сергій Бабушкін. Таким чином, досвідчених у питаннях підприємництва радників у Олександра Омельченка тепер хоч відбавляй.

Проте, як вважає секретар Ради, начальник Управління з питань підприємництва Київської міськадміністрації Віктор Білич, «ці люди, які мають безпосереднє відношення до бізнесу, повинні бути в Раді». Такий ось вийшов суспільний контроль за чиновниками. Правда, говорить В. Білич, «склад Ради формувався виключно за принципом паритетності. Щодо підприємців, то їх у Раді не шість, а п’ятнадцять, плюс три депутати, які мають відношення до бізнесу». Слiд відзначити, що В. Кредісов з такою арифметикою категорично не згодний. «Усі ці люди, — сказав він, — увійшли до складу об’єднань підприємців негайно, напередодні засідання Координаційної ради.» «При цьому, — підкреслив він, — справа тут не просто в особовому складі Ради, а, передусім, у тому, що підприємці, виявившись в абсолютній меншості, практично позбавилися можливості впливати на роботу Координаційної ради». Проте, як пояснили чиновники, пославшись на тлумачний словник, «паритет полягає не у кількості голосів, а у рівних правах».

Правда, за словами В. Кредісова, навіть цей «паритет» на сьогодні відсутній, «оскільки деякі важливі рішення приймаються без відома учасників Координаційної ради, а говорити про своєчасне сповіщення про регламент питань, що мають бути розглянутими на черговому засіданні, взагалі не доводитися».

В’ячеслав ДАРПІНЯНЦ
Газета: 
Рубрика: