Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Київський мегаполіс приростатиме передмістями

Незабаром мешканці Вишгорода мають стати киянами
12 травня, 2001 - 00:00

Нещодавно мери Києва та Вишгорода — Олександр Омельченко та Олександр Кімлач — підписали Угоду про співробітництво між Київською та Вишгородською міськими радами. В рамках цієї угоди, як зазначили «Дню» в прес- центрі Київміськради, з урахуванням спільних інтересів, передбачається широка взаємодія держадміністрацій цих міст в економічному, інформаційному та культурному напрямках. За документом, велика увага приділяється економічній співпраці, «сторони підтримують представників середнього та малого бізнесу в їхній діяльності на території сторін, сприяють розвитку прямих зв’язків між підприємствами...»

Після церемонії підписання договору О. Омельченко відмітив, що територія міста Вишгорода, з урахуванням генерального плану розвитку Києва до 2020 року, має стратегічне значення для Києва. Дійсно, тісні економічні зв’язки колишньої резиденції княгині Ольги зі столицею не підлягають сумніву: щоденно до Києва приїздить працювати біля 70% населення Вишгорода. Разом з тим розташовані на його території Київське море і дамба вимагають постійного обслуговування та фінансування, здійснювати яке вишгородській адміністрації самотужки дуже важко.

О. Кімлач висловив упевненість, що київський регіон, з центральним підпорядкуванням, в який мають увійти приміські населені пункти столиці (Вишгород, Вишневе, Бровари, Васильків тощо), незабаром буде створено.

Як відмітив «Дню» народний депутат України Іван Салій, «відсутність робочих контактів між містом та областю наносить втрату звичайним людям. Адже перспективи територіального розвитку Києва величезні. З іншого боку, для Київської області — це переробка її продукції, робочі місця. Сюди ж відноситься і проблема транспортного зв’язку. Тож перспективи розвитку столиці та міст, що її оточують, слід лише в комплексі». В той же час, за повідомленням агентства Інтерфакс-Україна, новостворена громадська організація «Разом з Києвом», має на меті прискорити цей процес. Щоправда, як зазначив І. Салій, при вирішенні цього питання повинна висловитись Київська обласна рада. «Зрозуміло, що вона не підтримає таку ініціативу, тому що Вишгород для Вишгородського району — це її основна податкова база. Таке питання в Верховній Раді буде прийматись складно. Але у нас попереду адміністративно-територіальна реформа. Тож рано чи пізно такі питання доведеться вирішувати».

Протистояння обласних та міських «вертикалей» навколо питання інтеграції передмість до Києва наявне вже зараз. Так, голова Вишгородської районної адміністрації Василь Мельник негативно оцінює цей процес: «Це взагалі більше гра, ніж реальність. Вишгород не повинен стати околицею столиці. Натомість ми маємо працювати так, щоб рівень життя мешканців нашого міста був вищий за київський. Водночас включення міста до складу Києва вимагає відповідної зміни границь всього району. А як пояснити мешканцям місцевих сіл, що економічні зв’язки з районним центром можуть обірватись? Тож вирішувати це питання можна лише за участі місцевих представницьких органів». При цьому В. Мельник зазначив, що «проти волі людей він звичайно не піде» і, у зв’язку з цим, виконуватиме відповідні рішення на рівні держави.

В’ячеслав ДАРПІНЯНЦ
Газета: 
Рубрика: