Тим часом на сесії Житомирської обласної ради у вівторок відбулася напружена дискусія щодо результатів недавнього приватизаційного аукціону з продажу державного пакету акцій «Житомиробленерго». Як повідомив депутатам голова правління цієї копманіі Юрій Андрійчук, при статутному фонді 30 млн. грн., стартовій ціні 95 млн. грн. і боргами перед «Енергоринком» 58 млн. грн. (приблизно стільки ж винні «Житомиробленерго» споживачі електроенергії — комунальні та бюджетні установи, сільські райони тощо), 76% акцій, що належали державі, продано за 190 млн. грн. За словами Ю. Андрійчука, бюджет області від цього продажу не отримав ні копійки. Покупцем їх стала компанія «Об’єднані словацькі заводи», яка брала участь у приватизації деяких інших обленерго і в якій, за деякими даними, помітну роль вiдiграють окремі відомі вітчизняні олігархи.
Частина депутатів висловила пропозицію перглянути результати аукціону, а голова обладміністраці Воломир Лушкін, який раніше очолював «Житомиробленерго», заявив, що він був і є противником продажу державного пакету акцій цієї компанії. Його резони — велика ймовірність підвищення тарифів за плату спожитої електроенергії і загроза відключення новим власником від енергопостачання боржників, в тому числі підприємств комунального господарства і сільських районів.
Таку ж думку висловив «Дню» і голова облради Архип Войтенко, підкресливши при цьому, що депутати представницького органу, в тому числі й він сам, до підготовчої роботи із приватизації «Житомиробленерго» не залучалися, і з огляду на те, що ця приватизація відбулась у рамках відповідної програми, затвержденої Верховною Радою і постановами Кабміну, депутати не могли вплинути на резутати аукціону.