Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

21 квітня, 2001 - 00:00

Свято із Улан-Уде

У понеділок у рамках Міжнародного театрального фестивалю- лабораторії «Десяте мистецьке березілля» на сцені Національної опери України Бурятський державний академічний театр опери і балету покаже балет-буфонаду «Арлекінада», постановку якого здійснив Георгій Ковтун. Український балетмейстер признався, що поставив радісну, іскрометну, гротескну виставу про життя і щастя, незважаючи на те, що навколо багато негативу. І не випадково. У виставі різні герої: і добрі, і погані. Між ними трапляються сутички, але немає зла. «Я хотів своєю постановкою подарувати людям свято. Якщо все сіре і похмуре в нашому житті, то хоча б в театрі має бути радісно», — сказав хореограф. Георгій Анатолійович починав свою кар’єру як артист балету. Він закінчив Одеську хореографічну школу, Воронізьке хореографічне училище і балетмейстерське відділення Ленінградської консерваторії. Танцював в оперних театрах Одеси, Душанбе, Улан-Уде. З 1988-го до 1996-го був головним балетмейстером Київського музичного театру для дітей і юнацтва, здійснював постановки в Омську і Санкт-Петербурзі. Серед його кращих вистав «Мауглі», «Пепі Довга Панчоха», «Корабель дурнів». Кожна його робота оригінальна і викликає інтерес у публіки і критики, повідомляє Тетяна ПОЛІЩУК , «День».

Визначено зразки якості регіонального ТБ

«День» вже писав про Перший всеукраїнський фестиваль новин і публіцистичних програм регіональних телекомпаній України «Геліос», організований Незалежною асоціацією телерадіомовникiв і «Інтерньюз-Україна» за підтримки Агентства міжнародного розвитку США (USAID). У четвер у Києві відбулася урочиста церемонія закриття фестивалю, під час якої і було оголошено переможців. У фінал увійшла 31 телекомпанія, причому представлені були практично всі регiони України (Шостка, Сімферополь, Дніпропетровськ, Харків, Сіверськодонецьк, Горлівка, Євпаторія і ін.). Утішно, що призи (комплекти професійного цифрового телевізійного обладнання) отримали не одна або дві компанії, а 20 (!). Тому сміливо можна говорити, що даний фестиваль став не просто констатацією факту першості тих або інших місцевих телекомпаній України, але і чудовим стимулом для розвитку вітчизняного регіонального ТБ загалом. У категорії «Регіональна станція року» перше місце здобула ТРК «Чорноморка» (Сімферополь), друге — криворізька телекомпанія «Рудана». Кращою програмою місцевих новин року було визнано програму «Новини Рівного» телекомпанії «Рівне-1», а приз за кращу публіцистичну програму року отримала телекомпанія «Сiмон» (Харків).

Глава журі, колишній віце-президент телекомпанії CNN Тед Кевенау зазначив, що якість деяких робіт українських телевізійників, які він проглянув, вища, ніж багатьох американських місцевих телекомпаній, повідомляє кореспондент «Дня» Михайло МАЗУРІН . «День» поздоровляє всіх переможців фестивалю, серед яких — і наші постійні партнери «Чорноморка», харківська телекомпанія «Сiмон». Ми упевнені, що саме на таких конкурсних змаганнях і, одночасно, в атмосфері спілкування закладаються професійні основи нової вітчизняної журналістики — вірогідної, відкритої, відповідальної. Інтерв’ю з деякими переможцями фестивалю читайте в найближчих числах «Дня».

Хороший управлінець — універсальний управлінець



Учора в Києві пройшло засідання «круглого столу» «Державне управління у перехідних суспільствах в умовах глобалізації», в якому взяли участь імениті вчені з України і Росії. Ініціаторами заходу виступили Фонд інтелектуальної співпраці «Україна — ХХI століття», Академія державного управління при Президентові України та Міжрегіональна академія управління персоналом.

Як зазначив голова Ради Фонду, народний депутат України, доктор економічних наук Богдан Губський (на фото праворуч), ефективне реформування всіх сфер суспільного життя без формування ефективної національної системи державного управління неможливе. Причому мова має йти про таку систему управління, для якої пріоритетними були б саме національні інтереси, потреби і бажання конкретної людини. А сформувати ту базу, на основі якої буде розроблено відповідні рекомендації для реформування системи державного управління, на думку Богдана Губського, має наука. І з цього погляду проведення подібних «круглих столів» (які дозволяють методом «мозкового штурму» якщо не дійти істини, то, принаймні, визначити деякі пріоритети пошуку) просто необхiдне.

За словами Богдана Губського, немає сенсу сьогодні розділяти галузеве управління, територіальне управління, ті або інші аспекти (інформаційні, правові): глобалізація в системі управління має відображати саме комплексний підхід. (На семінарі, до речі, було обумовлено, що потрібно почати підготовку фахівців у сфері саме державного управління, а не тільки права або, припустимо, інформації). Михайло МАЗУРІН, «День».

Газета: 
Рубрика: