Зі слів голови Нацради Бориса Холода, причина тиску на Нацраду полягає в тому, що «за кожним депутатом, або фракцією, або комітетом, або місцевою владою стоїть не менше однієї третини телерадіокомпаній або й того більше, які повинні відпрацювати на політичному Олімпі в 2002 році». На думку члена Нацради Миколи Баграєва, «сьогодні завдання багатьох політичних партій полягає тільки в одному — зірвати процес ліцензування». А заступник Бориса Холода Віктор Лешик відзначив, що у разі тиску на Нацраду його члени мають всі законні підстави подавати в суд.
Журналісти, які були присутніми на прес-конференції, стали також свідками продовження з’ясування стосунків між ТРК «Іштар» і членами Нацради. По-перше, колектив «Іштара» розповсюдив звернення до ЗМІ, в якому висловив свій протест Нацраді «з приводу закриття каналу» і відзначив, що розцінює це, як наступ на свободу слова в Україні. По-друге, біля входу в приміщення агентства Інтерфакс-Україна зібрався нечисленний (чоловік 25–30) пікет на підтримку телекомпанії «Іштар», організований Спiлкою молоді регіонів і Українською спiлкою молодих депутатів (пікет, проте, виглядав якось непереконливо). По-третє, Олександр Абрамчук, який був присутнім на прес-конференції, спробував з’ясувати, чому ж все-таки 20 лютого представники ТРК «Іштар» не були запрошені на засідання експертної комісії (на якій вирішувалася доля телекомпанії), хоч представники телекомпанії «ТЕТ», що претендувала на ту ж частоту, на цьому засіданні були присутніми. Відповіді на це запитання директор «Іштара» так і не отримав, але і йому в свою чергу були задані декілька запитань — стосовно порушення «Іштаром» умов ліцензування, прибутковості телекомпанії і т.iн. На багато-які з цих питань відповіли самі члени Нацради. З їх слів, компанія «Іштар» не виконує вимогу щодо заповнення ефіру продуктом власного виробництва, є збитковою, крім того, були виявлені порушення нею податкового законодавства. Як відзначив Микола Баграєв, «чомусь порушення телекомпаній зводяться в розряд якихось політичних амбіцій».
Проте конфлікт на цьому навряд чи вичерпаний. Адже, зі слів головного редактора телеканалу Андрія Орленка, передає УНІАН, «Іштар» трансляцію своїх програм припиняти не збирається. Канал, на його думку, має всі можливості продовжити свою роботу. Про свою підтримку телеканалу заявив голова Вінницької облдержадміністрації Юрій Іванов в листі до Холода. Подібне звернення до Верховної Ради, Президента України і Нацради планують найближчим часом прийняти на позачерговій сесії депутати Вінницької міськради.
Однак, враховуючи той факт, що, як зазначив Віктор Лешик, «місцеві мовники справдi слабкі і практично всі порушують законодавство», ймовірно, ще не одна місцева телекомпанія вимушена буде або поступитися своєю частотою одному з більших мережевих телеканалів, або з одним iз цих телеканалів співпрацювати, ретранслюючи програми «спроможного» побратима (в цьому випадку у місцевого мовника залишиться 1–2 години ефірного часу в день для трансляції власних програм).
До речі, 29 березня Нацрада прийняла Концепцію ліцензування регіональних каналів мовлення. Згідно з цією концепцією, пріоритет буде віддаватися тим телерадіоканалам, які зобов’язуються: 1) створювати і експлуатувати загальнонаціональні канали мовлення; 2) створювати і експлуатувати місцеві канали мовлення у разі їх фінансової і творчої спроможності; а також 3) створювати і експлуатувати місцеві канали мовлення з використанням ліцензій на ретрансляцію українських каналів, що мають ліцензію Нацради. На думку Віктора Лешика, в цьому виявилося уміння Нацради використовувати закон в інтересах телебачення і радіомовлення. Йдеться про об’єднання загальнонаціональних інтересів з інтересами місцевого мовлення (і саме цим, мабуть, збирається керуватися Нацрада, приймаючи надалі ті чи інші рішення в ході ліцензування).