Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

10 квітня, 2001 - 00:00

Стратегічне партнерство через спільний бізнес

У Дніпропетровську почалася підготовка до польсько-українського економічного форуму і зустрічі Президентів двох країн — Леоніда Кучми і Олександра Квасьневського, які заплановані на першу декаду червня нинішнього року.

Як повідомив під час візиту в Дніпропетровськ тимчасовий повірений в справах республіки Польща в Україні Войцех Зайончковський для участі в форумі, місце проведення якого запропонував сам Леонід Кучма, прибудуть 170 польських бізнесменів. З українського боку планується присутність делегацій ділових людей на чолі з губернаторами і представниками облдержадміністрацій практично з усіх регіонів країни. На пленарних засіданнях і в семи секціях форуму будуть обговорюватися проблеми співпраці в розвитку малого і середнього бізнесу, в сільському господарстві, машинобудуванні, транспорті і будівництві, банківській справі і прикордонній торгівлі. Особливий інтерес польська сторона виявляє і до проектів у сфері готельного бізнесу, розвитку мережі ресторанів швидкого обслуговування, зон відпочинку, зокрема в Криму і на узбережжі Чорного та Азовського морів, повідомляє Вадим РИЖКОВ , «День».

«Україна для нас, — сказав В. Зайончковський — є стратегічним партнером. Це означає, що треба створювати умови для співпраці в економіці, культурній і науковій сферах. Часи, коли все регулювалося державою, пройшли, тому головне тепер — активізувати контакти громадян». За даними польської делегації товарообіг між нашими країнами нині становить $1,3 млрд. в рік. У $450 млн. оцінюється обсяг туристичних послуг. Значні розміри зберігає і «човникова» торгівля.

Польські дипломати назвали ряд перспективних проектів, які реалізуються в Україні з участю польського капіталу, наприклад, спільний пошук і видобуток природного газу в Полтавській області. «Треба шукати нові варіанти співпраці, — відзначив В. Зайончковський, — і на форум в Дніпропетровську ми покладаємо особливі надії. Присутність на ньому президентів двох країн дає «зелене світло» новому етапу нашої співпраці».

Уряд рапортує про успіхи: середній прибуток на людину — 146 гривень

2000 року заборгованість із заробітної плати зменшилася на 1472,8 млн. грн. і на 10 січня поточного року становила 4928 млн. грн. (скорочення на 23%). Про це йдеться у звіті про хід виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України «Реформи — заради добробуту» 2000 року, розданому учора народним депутатам. Як зазначається у звіті, борг скорочено в усіх регіонах. Найвищі темпи зниження заборгованості із зарплати спостерігалися у сфері освіти — на 49,3%, соціального забезпечення — на 48,1%, зв’язку — на 62,7%, внутрішнього водного й залізничного транспорту — відповідно на 58,6% і 87,9%. Разом із тим, незважаючи на значне зменшення заборгованості із зарплати в сільському господарстві та промисловості, вона залишається ще значною — відповідно 30,9% і 39,5% від їхнього загального обсягу, повідомило агентство Інтерфакс-Україна. Як випливає зі звіту, заборгованість із виплат стипендій і грошового забезпечення студентів, курсантів і учнів на 1 січня поточного року становила 9,2 млн. грн., що менше, ніж сума заборгованості на початок року в 1,6 разу, або на 5,1 млн. грн. Разом із тим, заборгованість із виплати соціальної допомоги, передбаченої законом про державну допомогу сім’ям з дітьми, на кінець минулого року становила 61,5 млн. грн., що перевищує суму заборгованості на початок минулого року в 1,4 разу (17,7 млн. грн.). Минулого року спостерігалася стійка позитивна тенденція зростання прибутків населення. Зокрема, реальні грошові прибутки громадян, розраховані за винятком податків і втрат від знецінення грошей внаслідок інфляції, минулого року збільшилися на 6,3% порівняно з 1999 роком, а номінальні — на 40,4%. Середньомісячний грошовий прибуток з розрахунку на душу населення минулого року зріс на 41,3% порівняно з його середньомісячною величиною за 1999 рік (146 грн. проти 103,3 грн.).

Минулого року приватизовано 5351 об’єкт

За оперативними даними Фонду державного майна України протягом минулого року приватизовано 5351 об’єкт, з яких 1733 — об’єкти державної власності і 3618 — об’єкти комунальної власності.

На фондових біржах України і в першій фондовій торгівельній системі України для продажу за гроші пропонувалося 1453 пакети акцій загальною номінальною вартістю 1153,1 млн. грн. Продано 515 пакетів загальною сумою 750,6 млн. грн, повідомляє Інтерфакс-Україна. Було оголошено 233 конкурси і 13 тендерів, підписано 61 договір купівлі-продажу пакетів акцій на суму 1429,8 млн. грн. За підписаними договорами будуть внесені інвестиції в сумі 207,7 млн. грн., 18,9 млн. євро і 3,35 млн. доларiв.

На кожному третьому підприємстві торгівлі продовольчими товарами в столиці виявлено порушення санітарних норм

Рейдова перевірка підприємств торгівлі продовольчими товарами м. Києва виявила грубі порушення санітарних норм і правил на кожному третьому об’єкті. Як повідомляє УНІАН із посиланням на Головну державну санітарну інспекцію Києва, під час рейду здійснювався відбір проб салатів, і в 27,5% бактеріологічні дослідження виявили порушення. У ході перевірки також встановлено, що на ряді підприємств, де виготовляють салати, відсутні умови для такої роботи, не розроблена необхідна технічна документація, санітарний стан приміщень і транспорту, яким перевозять готові салати, незадовільний. Виявлено порушення і в торговельних точках, де ці салати реалізуються. У зв’язку з цим головний державний санітарний лікар Києва Ірина Козлова підписала постанову, згідно з якою заборонила виготовляти салати на підприємствах, де немає відповідних санітарно-технічних умов і нормативно-технічної документації.

Газета: 
Рубрика: