Результати першої особистої офіційної зустрічі між канцлером ФРН Герхардом Шредером і президентом США Джорджем Бушем дозволяють зробити висновки, що проблеми, нагромаджені у вiдносинах між США і ЄС, як і раніше, залишаються невирішеними.
Таких проблем відразу декілька.
По-перше, проблема виплат компенсацій остарбайтерам, щодо яких США і Німеччина ніяк не можуть порозумітися через відмінності в юридичних системах.
По-друге, торгівельні відносини між ЄС і США все ще перебувають під впливом «бананової війни», внаслідок якої США наклали штрафне мито на імпорт товарів iз ЄС у розмірі 416 млн. марок. ЄС у відповідь відказав загрозою мільярдних санкцій. Бундесканцлер виступав у ролі своєрідного посла країн ЄС, і схоже, нічого не змiг домогтися.
Шредер поки не дає чіткої відповіді, якою буде офіційна реакція Берліна на створення американської системи ПРО. На думку німецької сторони, ще існує багато питань iз цієї проблеми, на які необхідно відповісти. Німецька економіка, в принципі, могла б здобути для себе вигоди з технологій ПРО.
Щодо ситуації на Балканах, то німецький уряд вважає за краще виходити з того, що раз США діяли разом iз союзниками спочатку, то й вихід iз ситуації повинен бути спільним. Адміністрація Буша явно прагне того, щоб відповідальність за розвиток ситуації повністю була на Західній Європі.
Крім того, Шредеру після напружених переговорів так і не вдалося переконати Буша змінити свої погляди на проблему, пов’язану з недавньою заявою Білого дому про своє бажання вийти з Кіотського протоколу iз захисту клімату та навколишнього середовища 1997 року. США вважають, що цей протокол більше не відповідає їхнiм національним інтересам. ЄС і Австралія підкреслювали, що якщо США вийдуть iз протоколу, то сам протокол втратить свою ефективність. Питання залишилося відкритим.
До речі, в Берліні більш ніж пильно спостерігали за подіями навколо російсько-американського шпигунського скандалу, під час візиту Шредера в Зюддойче Цайтунг вийшла стаття про діяльність російської розвідки в Німеччині. Схоже, що і цю тему обговорювали Шредер і Буш, і багато що буде залежати від того, про що вони домовилися.