Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Москва заборгувала дитячому санаторію

Росіяни відмовляються оплачувати торішній відпочинок дітей у Євпаторії
30 березня, 2001 - 00:00

Фонд «Москва — Крим» заборгував ЗАТ «Хвиля» (Євпаторія) за санаторно-курортне лікування російських дітей понад 6 млн. рублів і не збирається їх сплачувати. Про це повідомили на прес- конференції 23 березня в Євпаторії керівники ЗАТ «Хвиля» та євпаторійського міськвиконкому. Причиною її проведення стала тривала суперечка між Фондом «Москва — Крим» і ЗАТ «Хвиля» щодо питання оплати послуг за санаторно-курортне лікування російських дітей.

Як повідомив генеральний директор ЗАТ «Хвиля» Анатолій Папаїка, з червня 1999 року дитячий санаторний комплекс «Прометей» ЗАТ «Хвиля» надавав санаторно-курортне обслуговування дітям Москви та РФ у рамках московської благодійницької програми «Соціально незахищеним дітям Москви — лікування й оздоровчий комплекс». Спочатку оплату санаторно-курортного обслуговування здійснював Фонд «Москва — Крим». Однак у грудні 1999 року ДСК «Прометей» ЗАТ «Хвиля», згідно з попередньою домовленістю з Фондом «Москва — Крим», уклав договір на оплату послуг із ВАТ «Газпроммедстрах». Однак, за словами Анатолія Папаїки, «Газпроммедстрах» від оплати послуг за санаторно-курортне обслуговування 865 дітей згодом відмовився. Борг ВАТ «Газпроммедстрах» перед ДСК «Прометей» ЗАТ «Хвиля», згідно із законодавством, зріс із початкової суми 4 млн. 261 тис. 314 російських рублів на 9 вересня 2000 року до 6 млн. 643 тис. 18 російських рублів на 1 квітня 2001 року. У зв’язку з цим ДСК «Прометей» не має можливості сплатити за продукти харчування, електроенергію й належним чином підготуватися до майбутнього курортного сезону, зазначив Анатолій Папаїка.

Як видно з розповсюдженого здравницею прес-релізу, діти, відпочинок яких не оплачено, перебували в Криму в складі учасників I Міжнародного дитячого фестивалю «Діти—дітям», який проводили, як тоді вважалося, з великим успіхом і користю Фонд «Москва—Крим» і телекомпанія «Клас» ГРТ. Поздоровлення учасникам фестивалю, тобто цим дітям, надсилав мер Москви Юрій Лужков, який дав тоді високу оцінку фестивалю, роботі кримської здравниці, зокрема й у пресі.

Як повідомив Генеральний директор ЗАТ «Хвиля» Анатолій Папаїка, у зв’язку з неплатежами керівництво здравниці відіслало листи у Фонд «Москва—Крим», роботу якого патронує мер Москви Юрій Лужков, який завжди висловлював своє задоволення відпочинком дітей у Євпаторії й роботою фонду. Однак здравниця отримала у відповідь лише листа, підписаного директором Кримської філії фонду Олексієм Мельниковим, у якому він рекомендував звертатися в Москву, у ВАТ «Газпроммедстрах». Здравниця відіслала туди свої претензії, але їх не прийняли, хоча списки дітей, котрі відпочивали, були завізовані. У зв’язку з тим, що дітей на відпочинок у Крим відсилав уряд Москви, відіслали листи першому заступнику прем’єра Москви Л. Швецовій, голові Комітету громадських і міжрегіональних зв’язків В. Андріанову. Останній відповів кримській здравниці листом, у якому, з одного боку, дякував за роботу, проте з другого — раптом став пред’являти претензії: і «санаторно-технічне обладнання в корпусах, де мешкали діти, відіслані з Москви, є незадовільним», і «в 11-му корпусі не було води», і там «не було душових приміщень», і «санітарно-технічне обладнання в ізоляторі зношене». Хоча москвичі були ознайомлені з умовами відпочинку, згодні з ними, ніколи про це питання не порушували й нічого, крім вдячностей, кримчанам не висловлювали. Однак у кінці В. Андріанов повідомив, що з оплатою нічого не може зробити, оскільки ВАТ «Газпроммедстрах» «не є підлеглою уряду Москви структурою», й побажав успіхів у подальшій діяльності. Нічого не дали й терміново відіслані телеграми Юрію Лужкову.

Наприкінці року заступник генерального директора ЗАТ «Хвиля» В. Ткач побував у Москві, в урядовому Комітеті громадських і міжрегіональних зв’язків. Його прийняла перший заступник голови пані Т. Васильєва, яка підписувала списки дітей перед їхнім відправленням до Криму. Вона доручила провести розрахунки зі здравницею генеральному директору Фонду «Москва—Крим» О. Семененку, який запропонував погасити борг… будматеріалами. Кримська здравниця такі умови прийняти не могла, оскільки на цей момент через неплатежі Москви вже мала великі борги бюджету, зростала велика пеня, не було оплачено рахунки за продукти харчування, електроенергію, не виплачувалася заробітна плата працівникам здравниці. З того моменту керівництво здравниці неодноразово зверталося в Москву в різні державні організації, зокрема й на адресу Юрія Лужкова, однак з Білокам’яної навіть відповіді не надійшло. Після цього здравниця звернулася з проханням про допомогу до спікера кримського парламенту Леоніда Грача, котрий періодично обговорює з Юрієм Лужковим проблему будівництва мосту дружби між Україною та Росією, однак і він не відповів. Як випливає з відповідей, отриманих раніше, платника за надані московським дітям послуги в Росії нині не існує, а сам факт оздоровлення 865 дітей за наявності затверджених урядом Москви списків і рахунків не визнається таким, що мав місце. От така «дружба» й «стратегічне партнерство». «Іншим буде наука!» — каже Анатолій Папаїка...

Микита КАСЬЯНЕНКО, Євпаторія — Сімферополь
Газета: