А підготовка до нього розпочалася ще в лютому: у школах міста проходили конкурси малюнків, плакатів, листівок та виступи агітбригад на захист первоцвіту; було проведено відбір самодіяльних театрів та гуртів. До фіналу вийшли танцювальний гурт «Лілея» ПДЮ Старокиївського району, танцювальний гурт «Юність» Центру дитячої творчості Ватутінського району, театральний колектив школи № 293 Ватутінського району. Гурт «Юність» у своєму виступі розповів про народження та життя первоцвіту. В композиції школи № 293 цікаво переплелися українські народні мотиви з темою охорони рідної природи. На думку організаторів фестивалю, таке поєднання дозволяє дітям пізнавати національні традиції і водночас — природоохоронний матеріал. Колектив вартівців школи №11 Дніпровського району представив глядачам колекцію одягу з вторинної сировини. Молоді модельєри розробили весільну сукню з поліетиленових пакетів та поролону, одяг для тінейджерів та костюм iз залишків тканини та мотузки. На думку журі, в номінації «на варті довкілля» кращим був гурт «Юність», але вирішило відзначити всіх учасників фестивалю, оскільки всі виступи були яскравими й змістовними. Дитячі колективи було нагороджено дипломами та цінними подарунками. Крім того, дипломи та заохочувальні подарунки отримали учні, які взяли активну участь в акції Всеукраїнської екологічної Ліги «Первоцвіт», яка триває (протягом року будуть проведені чергові тури).
КОМЕНТАР
Наталія ПУСТОВIТ, координатор ВДС «Екологічна варта», кандидат наук, завідуюча лабораторією екологічного виховання інституту проблем виховання АПНУ.
— Для усвідомлення цінності, якою є природа, людині важливо активно брати участь у різних формах діяльності. Тому це не просто виступ, свято, не просто естетика, за цим стоїть глибока внутрішня духовна робота, яка дійсно важлива для кожного з нас. Щоб зрозуміти для чого ми живемо: щоб руйнувати чи створювати, покращувати довкілля.