Непередбачуваність — характерна, хоч і не завжди загрозлива, особливість подій на Близькому Сході. Істерична непередбачуваність — небезпечна, і саме зараз вона нависла над Близьким Сходом. Від того, як поведе себе уряд Аріеля Шарона за нинішніх обставин, спричинених останніми терактами в Ізраїлі, залежатиме стабільність у регіоні. Не можна сказати, що зараз Ізраїль та Палестина як ніколи близькі від повномасштабної війни. За останні півроку нової хвилі ізраїльсько-палестинського протистояння рівень загрозливої непередбачуваності інколи просто зашкалював. Згадати хоч би лінчування ізраїльських вояків палестинцями. Проте тиск на уряд нині посилився. Причому, з боку однопартійців прем’єр-міністра. Чимало представників Лікуду, які входять до нинішнього уряду, закликають до адекватної відповіді на злочинні теракти, до вжиття жорстких заходів (не виключається і розгортання військової операції). Громадськість просто обурена вбивством арабським снайпером десятимісячної дівчинки, а тому військові кроки Шарона швидше за все тільки вітатиме.
Радник-посланник Посольства Ізраїлю в Україні Зеєв Бен-Ар’є сказав «Дню», що, на його думку, активізація з боку арабських екстремістських організацій пов’язана з проведенням цими днями саміту Ліги арабських держав. Яку мету вони можуть переслідувати і до яких наслідків це може привести, на думку дипломата, говорити важко.
Утім, ця активізація була передбачувана. Ізраїльська розвідка повідомляла про можливі терористичні акти під час проведення арабського саміту ще два тижні тому. Тоді ж було підсилено блокаду окремих міст, аби запобігти можливим проявам насильства з боку збройних арабських угруповань. Блокування, схоже, не зарадило.
Від міжнародної допомоги Ізраїль категорично відмовляється. Міністр закордонних справ цієї країни Шимон Перес заявив, що в регіоні не існує жодної необхідності в задіянні міжнародних миротворчих сил. «Якщо вони (палестинці. — Авт. ) не стрілятимуть у нас, ми не стрілятимемо в них», — підкреслив він. П’ятиденне обговорення в Радi Безпеки ООН питання про відправку миротворців на Близький Схід провалилося. Сполучені Штати врешті-решт наклали вето на резолюцію, яка передбачала направлення міжнародних сил в регіон для захисту мирного населення. Із 15 членів РБ дев’ять проголосували «за» резолюцію, утрималося чотири представники країн Франції, Британії, Норвегії та Ірландії, а Україна не взяла участі в голосуванні. Як повідомив Інтерфакс-Україна, українські дипломати відмовилися від участі в голосуванні за проектом резолюції через відсутність консенсусу в позиціях членів РБ з даного питання. За інформацією інформагентства, тепер делегації працюватимуть над проектом документу, запропонованим «європейською п’ятіркою» (Ірландія, Франція, Велика Британія, Норвегія та Україна).