Міжнародна критика в бік Сполучених Штатів та Великої Британії виявилася куди ширшою, ніж десять років тому, коли проводилася операція «Буря в пустелі». Не підтримали бомбардування Іраку, окрім Росії i Китаю, Франція та Італія. Прем’єр-міністр Італії Джуліано Амато заявив, що операція тільки додала популярності Хусейну. Фактично не підтримала бомбардувань і Україна. На вчорашній зустрічі з пресою заступник міністра закордонних справ України Володимир Єльченко повідомив, що українська делегація поширила в Раді Безпеки ООН заяву, в якій зазначила, що «час для бомбардувань був обраний досить невдало». На ці дні якраз припадає зустріч іракського міністра закордонних справ із генсеком ООН Кофі Аннаном, на якій обговорюватимуться питання щодо роззброєння Іраку, скасування чи збереження санкцій. Пан Єльченко, крім того, підкреслив, що американсько-британські бомбардування були спрямовані на об’єкти, які не знаходяться в так званій нельотній для іракської авіації зоні. Як відомо, союзники здійснили останню операцію, нібито через серйозну загрозу від іракських формувань патрулям із США та Британії.
Пан Єльченко, який сьогодні відбуває до Нью-Йорка напередодні головування України в Раді Безпеки ООН, на запитання кореспондента «Дня» відповів, що наразі визріла необхідність перегляду санкцій, які РБ ООН свого часу запровадила. На його думку, ці санкції мають надто «громіздкий характер». Деякі з резолюцій по Іраку за обсягом мають по 25 тисяч сторінок. А звідси і невизначеність, відсутність чіткості у вимогах, що Багдад має виконати передовсім... Україна наполягає на окресленні найважливіших умов (зокрема, роззброєння, невироблення зброї масового знищення), у разі виконання яких слід було б полегшити економічні обмеження щодо Іраку. Проте США та Велика Британія наполягають на виконанні Багдадом усіх вимог.
Водночас не секрет, що більша частина населення Іраку страждає від браку продовольства, а здійснюваних за програмою ООН закупок ліків та продуктів не вистачає. Різке зростання в країні дитячої смертності також пов’язують із запровадженими санкціями. Попри це режим Саддама Хусейна лише зміцнів.