За повідомленням агентства Інтерфакс-Україна з посиланням на лондонську газету «Індепендент», український хірург Валерій Івасюк, що брав участь у впізнанні останків таращанського тiла, попросив притулку в Англії. З Києва він утік 21 січня, залишивши дружину і двох дітей. З інформації газети, після того як Валерій Івасюк публічно зажадав повного розслідування справи Гонгадзе, йому почали погрожувати співробітники Служби безпеки України. На декількох прес-конференціях лікар висловив незгоду із заявами Генерального прокурора України Михайла Потебенька про сумнівність ідентифікації останків, пише «Індепендент». Після цього, сказав Валерій Івасюк лондонській газеті, співробітники СБУ почали говорити йому, що він незабаром буде арештований, і натякати, що його життю загрожує небезпека.
Як повідомила УНІАН, у посольстві України у Великій Британії кореспонденту агенції зазначили, що Валерій Івасюк не звертався до посольства, а інформація про те, чи подав він прохання до британських властей про надання притулку, відсутня. Прес-секретар посольства Світлана Некрасова наголосила, що британська влада не надає інформації про тих, хто попросив притулку в їхнiй країні.
На момент підготовки матеріалу «Дню» не вдалося отримати від прес-служби СБУ яких-небудь коментарів з цього приводу — у зв’язку з тим, що «інформація перевіряється». Поки ситуація виглядає абсолютно абсурдною, і більше схожа на шантаж — що, втiм, вже не раз водилося і за Валерієм Івасюком, і за Сергієм Головатим, що часто виступає публічно разом з ним. Можливо, нас чекають і сюрпризи з експертизою таращанського тіла, яка зараз проводиться за кордоном, і посередником в проведенні якої був якраз п. Головатий? До речі, повідомлення від 12 лютого Міжнародного інституту преси про те, що результати експертизи аудіозаписів, на яких ніби записані голоси вищого керівництва України, що проводиться Інститутом і організацією Freedom House, будуть подані на суд представників преси, — також викликає питання.
Як повідомили агентству Інтерфакс-Україна в Інституті, представники провідних ЗМІ зможуть влаштувати «перехресний допит» експертам. Ця процедура буде контролюватися незалежними спостерігачами Ради Європи і ОБСЄ. Після цього представники ЗМІ створять «медіа-журі» і проголосують за те, чи можуть голоси на плівках бути ідентифікованими як такі, що належать вищим посадовим особам України, чи ні (!). При цьому результати голосування журналістів не будуть розглядатися як офіційний результат експертизи. Навряд чи ця акція стосується юриспруденції. А ось PR-у — цілком можливо.
Тим часом Державний департамент США, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна, закликав керівництво України провести ретельне розслідування в справі Георгія Гонгадзе. Як сказав представник департаменту Річард Баучер, «ми вже висловили заклопотаність справою, що стосується зникнення Гонгадзе. Ми завжди наполягали на відкритому розслідуванні обставин того, що відбулося, і закликали уряд серйозно підійти до цієї справи». «Сполучені Штати неодноразово доводили до відома вищого українського керівництва свою заклопотаність цією проблемою», — додав він. «Відверто кажучи, ми стурбовані відсутністю до теперішнього часу прогресу в розслідуванні, — підкреслив американський дипломат. — Ми вважаємо, що незалежні ЗМІ, один з яких представляв Георгій Гонгадзе, є одним iз необхідних елементів будь-якого демократичного суспільства, і журналісти повинні мати можливість виконувати свою роботу, не побоюючись переслідування, залякування або покарання». Відповідаючи на запитання, чи вступали в контакти з керівництвом України новий держсекретар США Колін Пауелл або представники нової адміністрації, Річард Баучер зазначив, що посольство США в Україні стежить за розвитком подій.