Принаймні на це сподівається міністр культури України Богдан Ступка. В п’ятницю на засіданні оргкомітету з підготовки до святкування 10-ї річниці незалежності України він зазначив, що Президент України Леонід Кучма під час переговорів з міністром культури Російської Федерації Михайлом Швидким доручив підготувати проект указу про створення окремого телеканалу «Культура», повідомило агентство Інтерфакс-Україна. Якщо до кінця поточного місяця цей указ буде підписано, то підготовчі роботи для створення каналу вдасться завершити саме до святкування ювілею. За словами Богдана Ступки, вже є домовленість, що під цей проект буде виділено супутниковий канал, щоб телеканал «Культура» змогли дивитися й за кордоном. В Україні — «клондайк культури», й українцям «є чим пишатися», заявив міністр.
Поки невідомо, на базі якої студії створюватиметься канал. Що ж до фінансового боку реалізації проекту, то, як повідомила кореспонденту «Дня» заступник міністра культури і мистецтв Ганна Чміль, група фахівців з Держкомінформполітики й Міністерства культури передбачали створення каналу «Культура» за рахунок бюджетних коштів. При формуванні проекту бюджету на 2001 рік Держкомінформполітики подав відповідні розрахунки в Міністерство фінансів. Однак ці пропозиції в проекті бюджету не були враховані, й на сьогодні, за словами Ганни Чміль, на фінансування програм або потреб каналу «Культура» в держбюджеті не передбачено жодної копійки. Тобто, зазначила заступник міністра, знов-таки йдеться, з одного боку, про те, як і де знайти кошти, а з другого — як об’єднати загальнодержавний концепт, тобто загальнонародну потребу в каналі «Культура» із залученням позабюджетних коштів. На даному етапі, за словами Ганни Чміль («День» раніше вже повідомляв про це), розробляється варіант створення державної телерадіомовної компанії «Телеканал «Культура», в якому передбачалося б залучення 49 % коштів інвесторів при тому, що 51 % акцій, забезпечених майном і інтелектуальною власністю, буде належати державі.
Враховуючи, що Президент України Леонід Кучма на засіданні оргкомітету назвав «завданням із завдань» розробку концепції поширення інформації про Україну за кордоном, поява в ефірі подібного, з виходом на закордонного глядача, телеканалу стала б дуже доречною. Бо що, як не досягнення національної культури (відповідним чином піднесені), може представити гідно ту або іншу державу в світовому інформаційному просторі?