Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У Давоса народився форум-близнюк — «Анти-Давос»

30 січня, 2001 - 00:00

Міжнародні з’їзди противників глобалізації відтепер проводитимуться щорічно і за часом збігатимуться з форумами представників світової політичної і економічної еліти в швейцарському місті Давосі. Таке рішення ухвалили учасники першого так званого Всесвітнього соціального форуму, що проходив у бразильському місті Порту-Алегрі й набув відомості, як «Анти-Давос». У ньому беруть участь більше ніж 3 тисячі делегатів від майже 900 неурядових організацій з 120 країн.

У неділю на зустрічі в Порту-Алегрі була проведена телеконференція з учасниками форуму в Давосі, який відкрився 24 січня і триватиме до 31-го числа. Останні намагалися переконати опонентів, які зібралися в Бразилії, в тому, що немає ніякого «давосського мислення», а йдеться лише про дискусію з метою осмислити світові процеси в економіці і політиці. Спостерігачі зазначають, що паралельний форум в Порту- Алегрі переконливо свідчить про зростаючу в усьому світі опозицію глобальним процесам, які асоціюються з політикою головних міжнародних фінансових організацій, таких, як МВФ і ВТО.

У самому ж Давосі після розгону в суботу демонстрантів, які протестували проти форуму, обмін думками продовжився під щільним захистом швейцарських сил безпеки. Серед головних проблем, які опинилися в центрі уваги учасників дискусії, було уповільнення економічних темпів у США, перспективи російської економіки, наслідки Інтернет-революції і майбутнє глобальної мережі. Обговорення торкнулося також двох важливих світових регіонів — Близького Сходу і Балкан. У дискусії з близькосхідних проблем взяли участь лідер Палестинської автономії Ясир Арафат і колишній ізраїльський прем’єр-міністр Шимон Перес, які з оптимізмом заявили про прагнення обох сторін до миру, незважаючи на істотні суперечності в їхніх позиціях. У свою чергу президенти Югославії і Хорватії Воїслав Коштуніца і Стіпе Месич домовилися про відновлення дипломатичних відносин між двома країнами, перерваними Хорватією під час конфлікту в Косово 1999 р.

Денис СКЛЯРЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: