Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Незабаром філармонія опиниться в Мережі

23 січня, 2001 - 00:00

— Останніми роками ми започаткували нову форму філармонічної діяльності. Це — постановки класичних опер на сцені Колонного залу імені М. В. Лисенка, які здійснюють музичний керівник і диригент — народній артист України Іван Гамкало і режисер-постановник — народний артист України професор Володимир Лукашов, а також митці нашої філармонії. Концертна постановка і камерне виконання дають можливість більш тонко донести до слухача задум композитора, усі нюанси твору. Слухачам дуже подобаються наші вистави: «Травіата» Дж. Верді, «Євгеній Онєгін» П. Чайковського, «Моцарт і Сальєрі» М. Римського-Корсакова, «Наталка-Полтавка» М. Лисенка, «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака- Артемовського, «Сокіл» Д. Бортнянського «Незвичайна чайна або Жовтий Лелека» О. Костіна.

Новинкою сезону став новий абонемент під назвою «Чарівна гітара», в якому беруть участь кращі виконавці світу.

За 2000 рік проведено 1528 концертів, на яких побувало 54 тисячі глядачів. Ми зуміли з прибутків купити комп’ютерне обладнання. Зараз іде робота по відкриттю інтернетівського сайту філармонії. В ньому будуть найсвіжіші дані репертуарної афіші, інформація про склад і потенціал наших творчих співробітників, veb-сторінки Київського камерного оркестру та Симфонічного оркестру Національної філармонії України, а також солістів та інших колективів, які працюють з нами, за цією адресою можна буде придбати квитки.

Останніми роками у нас склалось тісне співробітництво із Фондом сприяння розвитку мистецтв, який із великим розумінням ставиться до нашої діяльності, підтримуючи наші мистецькі проекти. Ще одна грань нашої діяльності, це — повернення обличчям до села, до своїх батьків, дітей, які обділені ласкою столичних митців. За сприяння Народно-демократичної партії нам вдалося побувати в багатьох областях нашої держави і виступати в найвіддаленіших населених пунктах, де нога артиста вже не ступала багато років.

Мені дуже приємно, що два солісти філармонії висунуті на здобуття Шевченківської премії. Це співак-баритон, провідний майстер сцени, народній артист України Григорій Гаркуша, в репертуарі якого твори від класики до популярної музики, а також молодий флейтист Юрій Шутько, заслужений артист України. Його сьогодні називають «золотою флейтою України». Він закінчив київську Академію музики, у своєму доробку має перемогу на п’яти міжнародних конкурсах, причому це — гран-прі та перші премії.

За своє довге існування філармонія часто змінювала свій статус: то вона була обласною, то міською. І лише в роки незалежності вона набула статусу національної і нині виконує функції загальнодержавної. Третє тисячоліття ми зустріли в оновленому залі, якому повернуто первозданний вигляд. І сьогодні наша філармонія стала епіцентром музичного життя держави. Митці філармонії з успіхом презентують українську національну культуру в багатьох країнах світу. Зараз ведуться переговори про гастролі на 2002 рік. Я вважаю, що наші колективи не можуть працювати тільки за «добові», бо ми видаємо іноземному споживачеві продукцію найвищого гатунку. Наші оркестри мають найкращих музикантів і різноманітний репертуар. Навесні відбудуться гастролі до Німеччини та Іспанії, а влітку симфонічний та камерний оркестри будуть виступати на Мальті, у Франції. Закінчуємо переговори про участь наших колективів і солістів на міжнародних музичних фестивалях у Німеччині. З іншого боку, в травні відбудуться Дні італійської культури та Гітарний фестиваль у Колонному залі ім. Лисенка. Акустика нашого залу одна з найкращих у світі і тому на нашій сцені полюбляють виступати провідні майстри. Навесні ми чекаємо піаніста Башкірова і скрипаля Стадлера. Разом з камерним оркестром повинна виступити солістка Віденської опери Лук’янець.

Розмову вів Микола МАЛІЧЕНКО
Газета: 
Рубрика: