Президент США Білл Клінтон під час розмови з журналістами висловив сумнів у тому, що до його відставки 20 січня вдасться досягнути будь-якої домовленості між Ізраїлем і палестинською адміністрацією. Водночас він відзначив явний прогрес у близькосхідному переговорному процесі. «Відповідальність за успіх переговорів буде нести вже адміністрація Джорджа Буша і новообраний прем’єр- міністр Ізраїлю», — заявив Клінтон. Оглядачі підкреслюють, що Клінтон хотів би продовжити після відставки свої спроби сприяти мирному врегулюванню на Близькому Сході. Він, зокрема, пропонував майбутньому президентові США Джорджу Бушу відрядити його як спеціального представника Білого дому на Близький Схід. Коментуючи цю пропозицію, Джордж Буш, виступаючи перед пресою 11 січня, висловив сумніви в доцільності такого «використання» здібностей Клінтона. «Все це неоднозначно. Я не заперечую ніяких можливостей, однак, на мою думку, питання першочергової важливості — формування нового кабінету у Вашингтоні. Тільки новий уряд має право вирішувати зовнішньополітичні питання», — сказав Буш.
Третя поспіль нічна зустріч між ізраїльськими і палестинськими представниками, під час якої обговорювалися заходи щодо забезпечення безпеки на палестинських територіях, завершилась, не принісши переломних результатів на шляху до розв’язання близькосхідного конфлікту. І ізраїльські, і палестинські представники заявляють про значні розбіжності, що існують в їх позиціях. Даючи інтерв’ю в прямому ефірі російському телеканалу ГРТ, програми якого транслюються в Ізраїлі, прем’єр-міністр Ізраїлю Ехуд Барак запевнив глядачів, що на жодні життєво важливі поступки він іти не збирається, що ніколи не погодиться з поверненням палестинських біженців і не віддасть палестинцям Храмову гору. «Ми маленький народ, але ми гордий народ, який не поступиться своїми національними інтересами», — сказав Барак. Виступ Барака підтверджує існуючу думку про те, що йому, як і палестинському лідерові Ясиру Арафату, надзвичайно важко йти на поступки, не втрачаючи довіри своїх громадян.
Однак деякі з учасників переговорного процесу з обох сторін все ж вірять у можливість досягнення угоди. Міністр закордонних справ Ізраїлю Шломо Бен-Амі сказав, що він досі сподівається на такий результат подальших консультацій. Хоч, як відзначає Бі-Бі-Сі, в четвер він відмінив заплановані раніше зустрічі з французьким президентом Жаком Шираком, американським державним секретарем Мадлен Олбрайт та міністром закордонних справ Росії Ігорем Івановим.
Незважаючи на неготовність сторін домогтися прориву, ізраїльські власті дали вчора згоду на відкриття аеропорту в секторі Газа. Зі слів директора аеропорту Сулеймана Халіба, поки одержано дозвіл на виконання рейсів тільки у світлу пору доби. Як очікується, перші літаки з аеропорту відправляться в Йорданію та Єгипет. Першим же аеропорт прийме лайнер, який прибуде з Аммана. З початку палестинської інтифади ізраїльські власті закривали аеропорт в секторі Газа чотири рази.
Раніше внаслідок переговорів ізраїльські війська зняли декілька блок-постів у секторі Газа, а сторони досягли угоди про поновлення спільного патрулювання на Західному Березі річки Йордан і в секторі Газа.