Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Як боротися з корупцією

Дослідження й рекомендації
13 січня, 2001 - 00:00

Корупція роз’їдає наше суспільство, порятунку від цього ніяк знайти не можуть. І в тюрми саджають, і з посад знімають, і все забирають, що знаходять, — а вона існує і навіть процвітає. Соціологічний центр Партії позеленілих провів відповідні дослідження і прийшов до висновку, що: 1) хабарі дають ті люди, що мають зайві гроші; 2) хабарі беруть ті, хто має багато зайвих грошей; 3) у результаті цієї дії ті, хто має гроші, отримує їх ще більше; 4) ті, хто не має грошей, хабарі не дають; 5) той, хто почав брати хабарі, ніколи не зупиниться: йому вже потрібні не гроші, а сам процес, як наркотик; 6) той, хто бере хабарі, завжди більшою чи меншою мірою боїться, а тому ризикує отримати цілий букет хвороб; 7) той, що отримує хабарі, щоб менше боятися, повинен ділитися з вищими чиновниками, що є причиною нових захворювань, бо віддавати вони дуже не люблять; 8) хабарництво знижує середній вік життя людини, а оскільки це більшою мірою стосується чоловіків, цей показник для них зменшився в Україні до неприпустимої межі. За результатами досліджень була проведена наукова конференція, з роботою по секціях, де були прочитані доповіді: «Корупція і хабарництво — два боки медалі», «Хабарництво як явище», «Хабарництво як процес», «Політика корупції», «Корумпованість політики», «Сила і слабкість хабарництва», «Хабар і корупція як рушійна сила цивілізації», «Хабарові хвороби і методи їх лікування».

У підсумковій роботі було зафіксовано, що: 1) корупція лише частково корисна для дуже обмежених кіл суспільства; 2) корупція некорисна для всього суспільства; 3) для розвитку суспільства необхідно позбутися хабарів і корупції; 4) викоренити хабарі й корупцію неможливо.

Опрацювавши матеріали конференцій і великий обсяг додаткової інформації, Партія позеленілих пропонує свій варіант вирішення цього непростого питання.

1. Обрати напрям реформ, щоб прибутки громадян зменшились до такого рівня, при якому давати хабарі вони б не мали можливості.

2. Підвищити прибутки тих, хто виявив схильність до отримання хабарів, до такого рівня, щоб вони мали можливість безболісно виділити певну суму на додаткові витрати у вигляді хабарів.

3. Організувати останніх у цивілізовану партію взаємохабарників, де вони отримають можливість давати хабарі одне одному без остраху бути спійманим і побоювання, що зменшаться їхні прибутки.

4. Процес взаємохабарництва взяти під неусипний контроль і опіку, розробити план і графік проведення взаємохабарницьких операцій.

5. Для поповнення дохідних статей бюджету розробити шкалу нарахування податків у залежності від суми хабарів, організувати відділ у податковій інспекції для контролю за своєчасним надходженням цих коштів у бюджет.

6. Для тих, хто у результаті взаємохабарницьких процесів втрачає більше запланованих сум, створити відділ субсидій для своєчасної компенсації непередбачених втрат за рахунок спеціальної статті у бюджеті.

Партія позеленілих висловлює подяку уряду за ряд заходів у руслі рішень партії і висловлює надію, що й подальші рекомендації партії уряд також візьме на озброєння і поступово проведе у життя.

Сергій ЧЕРНОВ, Київ
Газета: 
Рубрика: