Дипломатичне свято
Дипломатичний корпус України учора вперше відсвяткував своє професійне свято — День дипломата. Почався він із церемонії відкриття меморіальної дошки першому міністру закордонних справ Української Народної Республіки Олександру Шульгіну. У церемонії взяли участь двоє попередніх міністрів закордонних справ незалежної України Геннадій Удовенко і Борис Тарасюк, а також нинішній голова зовнішньополітичного відомства Анатолій Зленко (який, до речі, очолює МЗС уже вдруге). Виступаючи на церемонії, Зленко зазначив, що сучасна українська дипломатія є «спадкоємцем давньої історії від князівських часів і козацької держави до державності ХХ століття». Глибоко символічним, назвав Зленко, вчорашнє відкриття в Санкт-Петербурзі президентами України та Росії Леонідом Кучмою й Володимиром Путіним пам’ятника Тарасу Шевченку, в той же день, що й основоположнику українського Міністерства закордонних справ Шульгіну. Зленко нагадав, що Шульгін ще 1959 року, будучи в еміграції на Заході, передрік «зникнення Радянського Союзу й настання часів, коли в Києві буде справжній уряд».
Символом нового міленіуму буде гасова лампа
«Сьогодні без електроенергії залишається 51 населений пункт нашого краю, — заявив 21 грудня кореспондентові «Дня» Михайлові ВАСИЛЕВСЬКОМ У начальник прес-служби Хмельницького облуправління з надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення Василь Вельський. — Найгірше — у Деражнянському районі, де ще від 27 листопада кожне друге село продовжує переживати наслідки стихійного лиха, коли від зледеніння дротів упали електроопори. Кепсько й у Новоушицькому, Віньковецькому районах», — продовжив Василь Вельський. Попри той факт, що у Деражнянський район «кинуто» 11 аварійних бригад, «справи просуваються вкрай повільно». Отож у нашого співбесідника великі сумніви щодо того, що ці села зустрінуть третій міленіум під сяйвом лампочки Ілліча: «По-перше, дається взнаки гострий дефіцит електроопор. По-друге, на місцях чомусь погано організовано розчищення зруйнованих стихією електроліній від повалених дерев». Отже, подекуди символом нового тисячоліття стане допотопна гасова лампа або свічка.
Наступний рік оголошено Європейським роком мов
Рада Європи та Європейська комісія оголосили 2001 рік Європейським роком мов. Таким чином, головним завданням цього року, як повідомляє інформаційний бюлетень представництва Єврокомісії в Україні та Інтерфакс-Україна, стане залучення людей до вивчення мов і просування ідеї язикового «плюралізму». Міжнародні заходи в рамках Року мов передбачають проведення мовних фестивалів і виставок, мовних конкурсів і нагородження переможців Європейського Дня мов і Тижня вивчення мов дорослими, а також організацію місцевих, загальнодержавних і міжнародних конференцій на теми мовної політики. Урочисте відкриття Року відбудеться 18—29 лютого в м. Лунд (Швеція).