Головною відмінною рисою нової ПРТС є її надоперативність: буквально секунди потрібні для її підготовки до подачі репортажу в ефір. Діючи швидко і незалежно, вона дозволяє охопити всі деталі події і за умови вмілої роботи операторів (а, за словами шеф-редактора інформаційно-аналітичної служби «Інтера» Ганни Безлюдної, оператори «Інтера» не поступаються в професіоналізмі колегам на телеканалах Росії та західних телекомпаній), її можна подати так, що навіть очевидці зможуть побачити на екрані важливі епізоди, які вони прогавили, будучи на місці події. Треба зазначити, що ПРТС не лише дозволить «тримати руку на пульсі» та оперативно доносити до глядача інформацію, але й подавати її так, щоб глядачі відчули себе учасниками події. До того ж прямі включення допоможуть роз крити політичні, громадянські та людські позиції її героїв. Адже вони, як правило, розкриваються в живому слові, зверненому до глядачів, у справжній та виразній мові.
Нова техніка розширить можливості прямих трансляцій важливих подій у країні, концертів, надзвичайних випадків, спортивних змагань.
Сучасна ПРТС — то, безумовно, якісний стрибок у телевізійній техніці. Вона може стати і запорукою якісного поліпшення самих новин, зробивши їх оперативнішими, відвертими і жвавими.