Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Микола Басков хоче влаштувати нам літо

28 листопада, 2000 - 00:00

Казкою про гидке каченя, яке перетворилося на чудового лебедя, можна назвати появу Миколи Баскова в російському шоу-бізнесі. У свої 24 роки він зробив просто приголомшливу кар’єру. Про співака кажуть тільки в найвищому ступені, критики розсипаються в похвалах та люб’язностях, називаючи його надією опери, феноменальним тенором і «золотим голосом»... естради. У послужному списку Миколи — перемога на Міжнародному конкурсі вокалістів ім. Марії Каллас (Афіни), звання лауреата іспанського конкурсу «Grand Voce», премія «Овація». Небагато які молоді вокалісти можуть похвалитися, що у віці 20 років вони вже виконували партію Ленського в опері «Євгеній Онєгін» (Новосибірська опера). І вже зовсім рідкісні випадки, коли студента Гнесинської академії запрошують стажистом до Большого театру чи щоб співак, який робить перші кроки на професійній сцені, виступав дуетом iз такими примадоннами екстра-класу, як Любов Казарновська і Монсеррат Кабальє. Для Миколи Баскова — це вже пройдений етап у біографії.

Два роки тому на концерті, присвяченому Дню Перемоги, співак виконував свою улюблену композицію «Пам’яті Карузо». Незважаючи на пряму телетрансляцію, Микола відійшов від мікрофона і як ні в чому не бувало продовжував співати, продемонструвавши публіці всю потужність і красу свого голосу. Мабуть, саме з цього моменту Басков схопив чудового птаха успіху за хвіст. Його помітив Борис Шпігель — керівник агентства «Музика, досконалість, краса» і запропонував стати генеральним продюсером Миколи, пообіцявши займатися організацією гастролей співака і записами його альбомів. До роботи над виявленням юного таланту підключився виконавчий продюсер Райшид Дайрабаєв — у російському шоу- бізнесі людина дуже відома, що запустила на орбіту такі популярні групи, як «Ласковый май» і «Мальчишник».

Крім великих професійних амбіцій, Микола вiдрiзняється величезною силою волі. Одного разу він уважно подивився на себе в дзеркало і побачив там рум’яного угодованого парубка. Адже тенор — це співак любові, і він вирішив взятися за свій зовнішній вигляд. Зумів усього за декілька місяців схуднути на 18 (!) кілограмів. Щоправда, довелося сісти на дієту, відмовитися від улюблених тістечок, зайнятися серфінгом і плаванням. Басков мріє знятися в музичному фільмі про Маріо Ланца. Нині його імпресаріо ведуть переговори з Любов’ю Казарновською, щоб вона разом iз Миколою записала компіляцію фрагментів опери Дж. Пуччіні «Сни мадам Батерфляй». Поки співакові вдається сидіти на двох стільцях. Він з успіхом співає оперні арії, серенади, романси та популярні естрадні пісні. Колись так починав Муслім Магомаєв, але потім йому довелося робити вибір. Він віддав перевагу естраді, а Миколі, схоже, все ще важко визначитися.

30 листопада в Палаці «Україна» Микола Басков виконає «Шедеври століття, що минає». Назва програми говорить сама за себе. Це світові шлягери в сучасній обробці, а також гімни, написані спеціально для артиста композитором Олександром Морозовим. У Києві Басков виступає вперше і везе із собою величезну команду — 65 чоловік — хор, оркестр, балет, технічна та адміністративна групи. У райдері, крім традиційних для зірок побажань (жити в люксі готелю закритого типу, лімузин, щоб у гримувальні обов’язково були джерельна вода, фрукти і бутерброди), окремим пунктом стоїть умова кондиціонування, вентиляції та опалення залу. Артист застрахував свій голос і не бажає застуджуватися. Тому вимагає, щоб на сцені ніяких протягів не було, а температура повітря щоб була +24 градуса.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: