Уряд збирається «вибити» 6 мільярдів гривень
Верховна Рада України у вівторок розглянула внесений урядом проект постанови про скасування заборони застосування санкцій до населення за несплату житлово-комунальних послуг і зв’язку з невиплатою зарплати або пенсії, повідомляє Інтерфакс-Україна. Проектом пропонується припинити дію пункту 2, постанови парламенту «Про інформацію уряду щодо заходів по компенсації громадянам України витрат, пов’язаних з підвищенням плати за житлово-комунальні послуги, електроенергію та інші енергоносії» а також дію постанови «Про сплату житлово-комунальних послуг населення України» в зв’язку з кризою в паливно-енергетичному комплексі і житлово-комунальному господарстві.» Представляючи проект, заступник голови Держкомітету по будівництву, архітектурі і житловій політиці Микола Руль зауважив, що скасування дії постанов не позначиться негативно на найбільш незахищених верствах населення, оскільки переважна більшість представників цих категорій отримують субсидії. З його слів, загальна сума заборгованості населення за житлово-комунальні послуги за станом на 1 вересня становила майже 6 млрд. грн. Всі депутати, що брали участь в обговоренні, висловилися за відхилення проекту.
Фермер України-2000
31 жовтня у Києві у Виставковому центрі АККО-Інтернешнл у парку Пушкіна відбулося відкриття виставки-ярмарку «Фермер України-2000». Організаторами виступили експоцентр «Господар», а також Асоціація фермерів і землевласників України. У рамках виставки пройде Всеукраїнський конкурс на краще фермерське господарство, фермерський кооператив і підсобне господарство. Виставку відкрив голова Верховної Ради України Іван Плющ. Спікер висловив упевненість, що Земельний кодекс буде остаточно прийнято парламентом вже цього року. Очікується також, що сума бюджетних асигнувань на потреби АПК становитиме наступного року близько 1,5 млрд. гривень.
Село «зачинено». Всі відправилися до лікарні
Малолюдно нині в селі Малий Карабчіїв. 24 громадянини села — у центральній лікарні. «Ці люди більше місяця контактували із хворими на сказ сільгосптваринами. Тепер одержують лікувально-профілактичні процедури», — повідомив для «Дня» Юрій Кучерявий, перший заступник голови Дунаєвецької райдержадміністрації, Хмельницької області. У Малому Карабчієві стався неймовірний випадок. «Ще 26 вересня на обору, де утримують телят місцевого агропідприємства «Світанок», забігла лисиця, вкусила тварину. Доглядачка, яка це побачила, забила лисицю. Потім здерла з хижака шкуру. Однак 28 жовтня покусане лисицею теля загинуло, через дві доби загинуло ще одне теля. Виявилося, що та забита доглядачкою лисиця була скаженою», — продовжує Юрій Кучерявий про причину, з якої селяни потрапили до райлікарні. Інші наслідки цієї надзвичайної пригоди поки що ніхто не наважиться прогнозувати. У Малому Карабчієві вже знищили всіх собак і котів. Наразі розглядається питання про знищення групи телят, серед яких стояли вражені сказом тварини. Головний ветлікар Хмельницької області Микола Айшпур заявив для «Дня», що «це вже 61-й випадок сказу на території нашого краю з початку цього року». Мовляв, лисиці плодяться й казяться, бо на сільгоспугіддях створилися сприятливі для цього умови. Публічне звернення Миколи Айшпура до мисливців, аби взяли рушниці й згуртованими лавами вирушили супроти лисиці, на жаль, не почуто. «Мисливські обладунки тепер дорожчі за лисячу шкуру», — пояснює головний ветлікар області. А Юрій Кучерявий вважає, що лікувально-профілактичні процедури для громадян села Малий Карабчіїв «вдарять» по бюджету району, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».